Британські депутати не зважилися провести референдум про вихід з ЄС

Дата публікації
Перегляди
1119
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Британські депутати не зважилися провести референдум про вихід з ЄС

Девід Кемерон / Фото: AFP

Британському прем'єру довелося зіткнутися з найсерйознішим "бунтом" серед однопартійців з початку свого правління.

Депутати британського парламенту відхилили пропозицію провести референдум про вихід країни з Європейського союзу.

Ініціативу підтримали лише 111 депутатів, 483 висловилися проти. Лідер консерваторів і глава уряду Девід Кемерон перед голосуванням закликав однопартійців відхилити пропозицію, хоча саме консерватори і поставили це питання на розгляд порядку денного.

Провести референдум закликали 60 з 306 "торі", що засідають у Палаті громад. Як зазначає BBC, це найсерйозніший "бунт" серед однопартійців, з яким Кемерону довелося зіткнутися з початку свого правління.

П'ятигодинні дебати в палаті громад відбулися після того, як більше 100 тисяч людей підписали петицію з вимогою провести референдум про те, чи повинна Британія залишитися в ЄС, вийти з нього або переглянути умови свого членства.

Напередодні Кемерону довелося вислухати досить неприємні висловлювання від президента Франції Ніколя Саркозі на саміті з виведення єврозони з боргової кризи.

Як заявив французький лідер, йому набридло, що Британія критикує європейські країни, а потім втручається в їхні справи.

Обурення Саркозі було викликано тим, що Британія, яка зберегла власну валюту, вважає за можливе критикувати країни єврозони. "Мене вже нудить, коли я читаю в газетах про поради пана Камерона і його міністра фінансів Джорджа Осборна, які вони пропонують країнам єврозони", - заявив Саркозі.

Утім, було вирішено, що у вирішальних переговорах 26 жовтня візьмуть участь всі члени Євросоюзу, а не 17 країн, які входять до єврозони, як передбачалося раніше.

За словами президента ЄС Германа ван Ромпея, "до того, як ми наважимося внести зміни до Договору, нам знадобиться згода на це всіх 27 країн, що входять до Євросоюзу".

Читайте також:

Шотландія почала кампанію зі здобуття незалежності

Саркозі жорстко вилаяв Кемерона: краще б ви заткнулися

Третина українців вже не хоче приєднуватися до Європи

Країни ЄС створили єдиний економічний уряд

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1119
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація