Саркозі жорстко вилаяв Кемерона: краще б ви заткнулися

Саркозі жорстко вилаяв Кемерона: краще б ви заткнулися

Ніколя Саркозі / Фото: AFP

Кемерон розсердив співрозмовника тим, що вніс поправку в фінальне комюніке антикризового саміту.

Президент Франції Ніколя Саркозі вступив у жорстку полеміку з прем'єр-міністром Великобританії Девідом Кемероном, порадивши тому "заткнутися" з приводу антикризових заходів в єврозоні.

Заява Саркозі була зроблена 23 жовтня, в ході недільного саміту, в якому брали участь представники 27 країн Євросоюзу. Як повідомляється, Кемерон розсердив співрозмовника тим, що вніс поправку в фінальне комюніке - за його словами, антикризові заходи, які готує ЄС, піддають ризику економіку країн, що входять до Євросоюзу, але не перейшли на євро як основну валюту.

Висловлювання Кемерона зачепило Саркозі, який поскаржився на постійну критику з боку британських офіційних осіб.

"Ви упустили відмінну можливість заткнутися. Нас вже нудить від вашої критики і порад, як нам жити і що робити. Спочатку ви говорите, що терпіти не можете євро, а тепер вирішили втрутитися в наші справи", - заявив французький президент.

Сам Саркозі закликав партнерів по ЄС якомога швидше прийняти план з рекапіталізації банків, домовитися про збільшення стабілізаційного фонду та по можливості списати борг Греції. Чергове засідання Євросаміту пройде в середу, 26 жовтня.

Читайте також:

Меркель і Саркозі придумали, як врятувати єврозону

Сорос лякає світ другою Великою депресією

Меркель: Крах євро означає крах Європи

Повʼязані теми:

Наступна публікація