На Луганщині почервоніла річка, яка впадає у водосховище

У селищі Красний Кут (Антрацитівський район, Луганська область) почервоніла річка Міусік - притока річки Міус, яка впадає в Яновське водосховище.

На Луганщині річка Міусик, притока річки Міус, яка впадає у Яновське водосховище, почервніла в районі селища Красний Кут.

Про це повідомив прес-секретар ТОВ "Луганськвода" Володимир Черниш.

За його словами, Яновське водосховище є одним з найбільших запасів прісної води, що забезпечує після очищення питною водою місто Красний Луч і довколишні селища.

"Місцеві жителі звернулися в Краснолуцький департамент "Луганськводи", побачивши, що річка набула неприродного кольору. Наша лабораторія провела ряд досліджень, які показали, що показники по залізу в річковій воді перевищують норму в 44 рази, по марганцю –в кілька разів", - сказав Черниш.

Він зазначив, що очисні споруди "Луганськводи" поки що справляються з такою водою і очищають її до показників Держстандарту, проте робота споруд іде на зношення.

"Постійно засмічуються піщані фільтри, їх доводиться чистити або міняти. Для компанії це витратно і незручно. Наразі обладнання не вийшло з ладу, проводиться очищення, загрози для здоров'я і життя людей немає", - стверджує Черниш.

Голова Антрацитівського району Геннадій Головненко розповів, що річкова вода набула червоного кольору і підвищені показники по залізу і марганцю через те, що в неї впадають шахтні води.

«Поряд з річкою знаходиться давно закрита шахта. Велика ймовірність того, що її підземні води потрапляють у річку, тому у воді така підвищена кислотність і неприродний колір. Ми радилися з екологами, хотіли взагалі перекрити шлях річки до водосховища, але фахівці переконали не робити цього, адже річка все одно знайде інше русло і невідомо де і куди вона потече", - заявив Головненко.

Він упевнений, що загрози здоров'ю і життю людей немає.

"Там на березі ріки і трава росте, якби вода була така небезпечна, вимерло б усе. Тому ніяких коштів на вирішення цього питання ми не виділяли», - додав Головненко.

Нагадаємо, у США близько 30 мільйонів літрів води довелося викачати з водопровідного резервуара владі міста Портленд після того, як у нього помочився 21-річний Джошуа Сітер. Ця вода призначалася для пиття, і навряд чи б хтось погодився вживати її після інциденту.

Читайте також:

У Дніпро сповзають гроби, заражені чумою та холерою

Києву загрожує перехід на погодинну подачу води

На Сумщині гідроенергетики вбили усю рибу, спустивши воду у річці

У Києві вода з крана запахне рибою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: