Додон розповів, якою бачить долю Придністров’я

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

На думку президента Молдови, країні не потрібна армія.

Президент Молдови Ігор Додон вважає, що потрібно залишити всі повноваження, які зараз є у Придністров’я.

Про це він сказав в інтерв’ю виданню «Независимая газета ».

«Я вважаю, що всі повноваження, які сьогодні є у Придністров'я, йому потрібно залишити. Парламент, президента, уряд, прапор. І з Придністровського бюджету ми ні копійки брати не повинні. У нас повинна бути загальна державність, загальна бюджетна, банківська системи, спільна зовнішня політика», - заявив президент Молдови.

На запитання щодо спільних кордонів, Додон зазначив, що без «цього ніяк». Однак, на думку президента Молдови, країні не потрібна армія.

«Спільні кордони - обов'язково. Але армія нам не потрібна. Молдова - нейтральна країна, тому в ній не повинно бути збройних сил - ні на лівому, ні на правому берегах Дністра. З ким нам воювати? Для об'єднання країни є дві передумови: нейтралітет, визнаний міжнародними гравцями. І ще одне: ми повинні дати Придністров'ю право на самовизначення в разі втрати Молдовою своєї державності. Хоча я впевнений, що після об'єднання країни в Молдові вже ніколи не буде проуніоністської влади. Я думаю, що можна домовитися з Тирасполем. У нього два сценарії: або стати частиною України, або Молдови. Упевнений, що для Придністров'я краще бути частиною Республіки Молдова», - прокоментував він.

Додон також додав, шо отримати незалежність або стати суб'єктом Російської Федерації для Придністров'я нереально. У керівництві Придністров'я сьогодні виходять з того, що вони не платять за російський газ, туди йде фінансування з Москви, і тому їм добре

ВідеоНа кордоні з невизнаною республікою Придністров’я встановили додаткові блокпости

«Але ситуація змінилася. Того, що було останні 25 років, швидше за все не буде. Тому потрібно дивитися куди нам рухатися далі. Зараз про це міркувати можна, але робити конкретні кроки при нинішній парламентській більшості в Молдові нереально. Я це розумію. Але 2018 рік - вибори в Молдові - вибори в Росії. Я обговорював ситуацію з керівництвом РФ, Європейським союзом, з дипломатичними представниками Німеччини, Франції. Мене зрозуміли. Вважаю, що після виборів в Молдові, коли буде створено промолдавское більшість в парламенті, з 2019 роки треба починати працювати над придністровським врегулюванням», - заявив він.

На думку Додона, цьому може перешкодити те, якщо в Молдові буде пронатівська і прозахідна парламентська більшість і бізнес-кола в Придністров'ї, які хочуть зберегти статус-кво.

Раніше повідомлялося, що уряд Молдови вважає, що миротворча операція РФ на Дністрі сприяє збереженню придністровського конфлікту і її необхідно змінити. 

ВідеоПоблизу кордону з боку Придністров’я зосереджене ціле угруповання російських військ

Залиште свій коментар

Вибір редакції