Facebook побудує гігантський дата-центр біля Полярного кола

Facebook побудує гігантський дата-центр біля Полярного кола

Лулео, Швеція

Facebook побудує на кордоні з Арктикою гігантський дата-центр, який споживатиме енергії як 50-тисячне місто.

Компанія Facebook побудує гігантський дата-центр у шведському місті Лулео, розташованому в ста кілометрах від Північного полярного кола.

"Ферма з розведення серверів" стане першим дата-центром Facebook за межами США. Його розміри будуть порівняні з одинадцятьма футбольними полями, енергії ж центру знадобиться стільки, скільки місту з 50-тисячним населенням.

Щоб забезпечити об'єкт електрикою, компанії доведеться витрачати 45 млн фунтів стерлінгів щорічно. І це притому, що електрика в Лулео досить дешева, її отримують від ГЕС на однойменній річці.

Однак клімат дозволить компанії використовувати для охолодження серверів лише повітря і нічого більше - середньорічна температура повітря в Лулео становить +2 градуси. Таким чином Facebook зможе заощадити на охолодженні, адже сервери, в тому числі, що обробляють дані користувачів соціальних мереж, мають одну особливість - вони виділяють багато тепла.

Адміністрація міста сподівається, що одним тільки серверним центром Facebook справа не обмежиться. Лулео збирається залучити й інші великі інтернет-компанії.

До речі, серед найбільших інтернет-компаній Facebook звернув увагу на Північний полюс одним з останніх.

Корпорація Microsoft ще в 2007 році оголошувала про те, що веде переговори щодо створення дата-центру в Сибіру, однак до реалізації проекту так і не дійшло.

Google же в 2009 році придбав велику занедбану молочну ферму в Фінляндії, на якій зараз триває будівництво серверного центру.

Читайте також:

Новий масштабний проект Apple: штаб-квартира у вигляді "літаючої тарілки"

ЦРУ та Google навчилися передбачати майбутнє

У Мельбурні зведуть першу в світі "вертикальну вулицю"

В Україні побудують аналог Силіконової долини

Повʼязані теми:

Наступна публікація