Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Фахівці ОЗХЗ будуть розслідувати хіматаку під Алеппо

Вони перебувають у Сирії від початку року.

Експерти ОЗХЗ прибули до Сирії розслідувати хіматаку під Алеппо у листопаді 2018 року.

Про це заявила офіційний представник організації Депт Чоубей, - пише ТАСС.

Згідно з повідомленням, ще з кінця листопада ОЗХЗ отримала інформацію про нову хіматаку і "почала стежити за ситуацією".

На початку грудня 2018 року передова група фахівці була розміщена в Сирії для збору додаткової інформації. Далі відбулися консультації з сирійською владою,а експерти  із встановлення фактів застосування хімічної зброї в Сирії прибули в країну на початку січня 2019 року. 

Вони будуть незалежно збирати і аналізувати інформацію і повідомлять про результати своєї роботи державам-учасникам Конвенції про заборону хімічної зброї. 

ВідеоСирійська влада застосовувала хімічну зброю у битві за Алеппо

Нагадаємо, 7 квітня 2017 року волонтерська організація "Білі шоломи" повідомила про використання в Думі хімічної зброї. За даними різних міжнародних експертів, загинуло від 40 до 75 цивільних осіб, більш ніж 500 постраждало. Як зброя використовувалась отрута хлорин. 

Сирійська влада та її союзник Росія категорично відмовлялись визнавати свою відповідальність за хімічну атаку та й взагалі сумнівались, чи вона мала місце. "Або це були бойовики, або взагалі не було жодної атаки", - відповів на звинувачення президент Сирії Башар Асад. Офіційні російські та сирійські представники вигадували різні версії: що жодної атаки не було, що у антиурядових сил теж є хімічна зброя, що взагалі це все було інсценуванням "як у Голлівудському фільмі". 

Але це не зупинило Захід від заходів у відповідь – війська коаліції на чолі з США, Францією та Великою Британією 14 квітня завдали авіаударів по сирійських об’єктах, пов’язаних із хімічною зброєю.

Вже 6 липня Організація із заборони хімічної зброї підтвердила використання хлору під час хімічної атаки в сирійській Думі 7 квітня, коли там тривали запеклі бої між армією президента країни Башара Асада та антиурядовими силами.

 

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції