Французські соціалісти визначилися з кандидатом в президенти

Французські соціалісти визначилися з кандидатом в президенти

Соціаліст Франсуа Олланд - кандидат у президенти Франції

Соціалісти вибрали Франсуа Олланда кандидатом на пост президента країни.

Кандидатом в президенти Франції від Соціалістичної партії став 57-річний Франсуа Олланд, повідомляє Agence France-Presse в неділю, 16 жовтня.

Після підрахунку майже двох мільйонів з 2,8 мільйона голосів Олланд лідирує з результатом 56 відсотків. У його суперниці - Мартін Обрі - 44 відсотки. Це вже другий тур внутрішньопартійного голосування. У першому турі, який відбувся 9 жовтня, жоден з кандидатів не набрав більше 50 відсотків голосів.

61-річна Мартін Обрі є лідером Соціалістичної партії. Вона вже визнала свою поразку на праймеріз і пообіцяла підтримати Олланд під час його президентської кампанії.

Франсуа Олланд очолював соціалістів з 1997 по 2008 рік. Крім того, він є колишнім цивільним чоловіком Сеголен Руаяль, яка також входить в Соціалістичну партію. Вона брала участь у першому турі праймеріз і зайняла четверте місце, хоча на виборах 2007 року була кандидатом в президенти від соціалістів.

За прогнозами експертів, Олланд стане фаворитом президентської гонки, тому що вже зараз обганяє чинного президента Франції Ніколя Саркозі за рейтингом популярності серед населення. Вибори глави держави мають відбутися у квітні 2012 року.

Як повідомлялось, головою верхньої палати французького парламенту - Сенату - обраний лідер соціалістів в палаті Жан-П'єр Бель. Вперше з 1958 року верхня палата парламенту перейшла під контроль лівих сил. Згідно з конституцією Франції, саме голові Сенату відводиться місце другої людини в ієрархії республіки.

У разі непередбаченої ситуації повноваження президента переходять до голови верхньої палати парламенту.

Читайте також:

Франція попередила Іран про можливість бомбардування

Саркозі втратив контоль над сенатом Франції

Французи з англійцями у Криму дали прочухана росіянам

Франція отримає 200 мільярдів від нового податку для багатих

Повʼязані теми:

Наступна публікація