Після масштабних пожеж Греція анонсувала знесення тисяч незаконних будівель

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Через хаотичну забудову люди попали в пастку і не змогли втекти від пожежі.

Влада Греції прийняла рішення про знесення незаконних будівель через загибель майже сотні людей, які не змогли втекти через хаотично забудовані вулиці під час масштабних пожеж наприкінці липня, повідомляє Reuters у вівторок, 7 серпня.

Прем'єр-міністр Алексіс Ципрас заявив, що Греція не повинна більше дозволяти нелегальне будівництво, яке було поширене у країні протягом десятиріч. За його словами, знесення 3 200 будівель негайно розпочнеться в одній з областей країни - Аттиці.

Несанкціоновані споруди є поширеним явищем грецького ландшафту, і мають назву "afthereta", що означає "довільні" будівлі. Уряд заявляє, що у Маті були десятки таких будинків, де люди потрапили в пастку.

Адміністрація Ципраса відкинула всі обвинувачення на свою адресу з боку опозиції, заявивши, що неліцензоване будівництво процвітало під час попередніх урядів.

"Я б хотів очікувати хоча б найменшу самокритику з боку тих, хто разом з їхніми сім'ями керував країною вже понад чотири десятиліття, а не два, три або п'ять років", - заявив Ципрас.

ВідеоУ Греції затримали можливого винуватця убивчих лісових пожеж

Поліція підозрює 35-річного чоловіка у підпалах. Він начебто навмисне підпалив траву одразу у двох місцях. Третій осередок займань, кажуть слідчі, спровокував місцевий фермер, який спалював деревину. Лісові пожежі вирували у Греції протягом тижня. Загинули понад 90 людей, доля 25 невідома.

У Греції затримали можливого винуватця убивчих лісових пожеж

Нагадаємо, у Греції понад 90 осіб стали жертвами пожеж, 25 - досі вважаються зниклими безвісти. За даними дослідників, пожежа, що спалахнула 23 липня у селі Маті, розташованого за 40 кілометрів на північний схід від Афин, стала найбільш смертоносною лісовою пожежею в Європі з 1900 року. Більшість людей загинули у вогні, деякі потонули, намагаючись врятуватися від пожежі у морі.

Грецька влада раніше заявила, що вважає підпал ймовірною причиною пожежі, що почалася одночасно в різних місцях в умовах сильного вітру. Скептики заперечують чиновникам, вказуючи на те, що села, які постраждали від вогню, не були підготовлені до пожежонебезпечного сезону через жорсткі заходи бюджетної економії, що діють в країні в останні роки.

Фотогалерея Пожежі у Греції: у Мережі показали, як люди рятуються від вогню у морі (7 фото)

 

Вибір редакції