Грузію запросили вступити в Євросоюз

В ЄС запропонували Грузії офоційно подати заявку на вступ до Євросоюзу, що дозволить ще більше поглибити відносини Грузії і ЄС, і зробить країну більш привабливою.

Глава Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу запропонував Грузії офіційно подати заявку на вступ до ЄС. Про це він заявив в Брюсселі, на спільному брифінгу з грузинським президентом Михайлом Саакашвілі.

"Це дозволить ще більше поглибити відносини Грузії і ЄС, і зробить вашу країну більш привабливою", - зазначив Баррозу.

Саакашвілі подякував Баррозу за підтримку і зазначив, що інтеграція в ЄС є "геополітичним вибором" його країни.

"Це довгий і важкий шлях, але ми готові його пройти, так як прихильні до європейських цінностей і хочемо бути частиною Європи", - сказав він.

Нинішній візит президента Грузії до Брюсселя пов'язаний, зокрема, із запрошенням від Європарламенту, в якому Саакашвілі виступить 23 листопада.

Курс на вступ до ЄС Саакашвілі оголосив незабаром після приходу до влади. Він стверджував, що членом Євросоюзу Грузія стане вже в 2009 році.

У Брюсселі підтримували курс на зближення, але фактичний вступ республіки до ЄС стримувався з кількох причин - зокрема, через наявність неврегульованих локальних конфліктів на грузинській території.

У той же час Грузія досягла певних домовленостей з ЄС про спрощення візового режиму (відповідну угоду було підписано в кінці 2009 року). Що стосується громадян Євросоюзу, то для них грузинська влада встановила безвізовий режим ще в 2005 році.

Читайте також:

ЄС узгодив план зі скасування віз для українців

Президент ЄС передрікає розпад Євросоюзу

Україна на шляху до ЄС зробила тільки 4 із 69 кроків

У ЄС натякнули, що успіху України заважає не опозиція, а влада

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: