Карти Google "видали" засекречену авіабазу США

Карти Google "видали" засекречену авіабазу США

Фото секретної бази в Неваді з Google Maps

В Інтернет потрапили супутникові знімки секретної американської бази, де випробовують новітні безпілотники.

На картографічному сервісі Google Maps знайшли супутникові знімки засекреченої американської авіабази Юкка-Лейк в штаті Невада, призначеної для випробувань новітніх безпілотників RQ-170 Sentinel.

Як заявив полковник ВПС США у відставці Седрік Лейтон, на фотографіях Google Maps видно безпілотники Reaper і Predator, проте на базі випробовують і RQ-170.

"Найбільш зацікавлені в інформації про оперативні бази іранці, оскільки це дозволить їм з'ясувати, як ми здійснюємо наші розвідувальні польоти...", - зазначив він.

"Google робить загальним надбанням те, що раніше було відомо лише військовим і спецслужбам, відкриваючи таким чином "чудовий новий світ" для розвідувальних організацій", - додав експерт.

На його думку, Google має право викладати в мережі подібні фотографії, однак має утримуватися від дій, що можуть призвести до розкриття військових секретів.

Компанія Google утрималася від коментарів.

Нагадаємо, саме RQ-170 на початку грудня потрапив до рук іранських військових. Передбачається, що апарат виконував секретну місію ЦРУ, коли упав на сході Ірану. Пентагон стверджує, що безпілотник просто був втрачений, у Тегерані хваляться, що його збили. В будь-якому разі, тепер секретна розробка США опинилися у їхнього стратегічного противника.

Читайте також:

Іран показав захоплений таємний безпілотник США - "кандагарського звіра"

В Інтернет потрапила карта ядерних об'єктів США

Пентагон успішно випробував "Прогресивну гіперзвукову зброю"

Помилка на Google призвела до вторгнення військ Нікарагуа в Коста-Ріку

Повʼязані теми:

Наступна публікація