Помилка на Google призвела до вторгнення військ Нікарагуа в Коста-Ріку

Картографічний сервіс  Google неправильно відобразив кордон між Нікарагуа та Коста-Рікою. Керуючись цією картою, війська Нікарагуа зайняли острів, який їм не належав.

Помилка на картографічному сервісі Google Maps, який неправильно відобразив кордон між Нікарагуа і Коста-Рікою, ледь не призвела до міжнародного конфлікту.

Підрозділ армії Нікарагуа, зорієнтувавшись за неправильно складеної картою, вторгнувся на територію Коста-Ріки.

Командир підрозділу пояснив свої дії тим, що керувався картою Google Maps, за якою острів Калера, розташований на середині річки Сан Хуан, належить Нікарагуа. Під час операції військові побудували на острові тимчасовий табір під прапором Нікарагуа, почали вирубку дерев в заповідному лісі, а також здійснили роботи з очищення річки Сан Хуан.

Кордон між Нікарагуа і Коста-Рікою здебільшого проходить по правому березі річки Сан Хуан, проте на деяких ділянках прикордонна лінії йде безпосередньо по річці. Згідно з офіційними мапами, які визнані урядами Нікарагуа і Коста-Ріки, острів Калера належить коста-риканській стороні.

Представники Google не змогли пояснити причину помилки, проте припустили, що при складанні мапи були використані застарілі джерела.

Інцидент викликав значний резонанс в Коста-Ріці: президент країни Лаура Чінчілья виступали на національному телебаченні та засудила дії армії Нікарагуа, але закликала населення зберігати спокій і не піддаватися "на провокації і агресію".

Міністр закордонних справ Коста-Ріки звернувся до Google з проханням оперативно виправити помилку на карті. Слід зауважити, що Коста-Ріка не має регулярної армії, а відтак і можливості вжити відповідних заходів щодо Нікарагуа.

Читайте також:

Бразильські географи забули нанести на карту Еквадор

Google буде платити за виявлені на своїх сайтах помилки

Парламент Румунії помилився і випадково знизив податки

Найщасливішим місцем на Землі визнали Коста-Ріку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: