Легендарному Михайлу Калашникову виповнилося 90 років

Знаменитий російський зброяр Михайло Калашников, творець АК-47, відсвяткує свій ювілей у Кремлі з Дмитром Мєдвєдєвим. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Знаменитому конструктору-зброяру Михайлу Калашникову 10 листопада виповнилося 90 років.

Урочистості на честь його ювілею пройдуть в Іжевську, де майстер прожив більше 50 років і де розташований завод з виробництва АК-47. На честь свята у місті відкрилася Всеросійська виставка-ярмарок зброї, в рамках якої пройдуть демонстраційні стрільби зі зброї системи Калашникова.

Сам Калашников відзначатиме свій день народження в Кремлі, куди його запросив президент Росії Дмитро Мєдвєдєв. Він виїхав до Москви напередодні ввечері в спеціальному вагоні класу люкс, де є робочий кабінет, повноцінне ліжко і навіть душ.

Славу конструктору приніс автомат, створений їм більше 60 років тому. Знаменитий АК-47 став найпоширенішою на планеті стрілецькою зброєю. Він взятий на озброєння у 55 країнах світу, занесений до Книги рекордів Гіннеса, а його зображення є на гербах і прапорах декількох держав.

Сам Калашников стверджує, що спокійний за майбутнє свого автомата. "Мені вдалося створити конструкцію, яка може розвиватися за вимогами часу", - впевнений він.

Ідея про створення "пістолета-кулемета" виникла у майстра у жовтні 1941 року, коли він лежав у госпіталі після поранення на війні. Конструктору знадобилося п'ять років, щоб дослідний зразок самозарядного карабіна став автоматом Калашникова, який 1949 року був взятий на озброєння Радянської армії.

З того часу Михайло Калашников пройшов шлях від рядового до Головного конструктора стрілецької зброї, живе і працює в Іжевську, є головним конструктором стрілецької зброї ВАТ "Концерн "Іжмаш".

Саме на "Іжмаші" він створив близько 150 зразків зброї, серед його винаходів - 7,62-міліметрові ручні кулемети РПК і РПКС і 5,45-міліметрові ручні кулемети РПК-74 і РПКС-74.
При цьому геніальний конструктор і доктор технічних наук не має ні повної середньої, ні вищої освіти.

Також відомий зброяр - лауреат літературної премії "Сталінград" 1997 року і член Союзу письменників Росії. Він опублікував декілька книг, зокрема "Записки зброяра", "Від чужого порогу до Спаських воріт", "Я з вами йшов однією дорогою", "У вихорі мого життя".

Читайте також:

Росія розробляє нові автомати Калашникова

В Афганістані через вибори удвічі подорожчали автомати Калашникова

Росія створила супер-зброю, здатну зупиняти танки та літаки

Помер Нобелівський лауреат Віталій Гінзбург

ВідеоКалашникову виповнилося 90 років

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: