Мародери розгромили знаменитий Національний музей в Каїрі

Під час заворушень грабіжники обчистили касу Національного музею Єгипту і повністю знищили дві стародавні мумії фараонів.

Під час масових протестів у Єгипті мародери увірвалися до будівлі національного музею в Каїрі і знищили кілька стародавніх мумій фараонів.

Як розповів керівник відділу старожитностей Захі Хавасс, це сталося під час заворушень у п'ятницю. "Я був дуже засмучений, коли вранці у суботу, прийшовши до музею, виявив, що хтось намагався увірватися в будівлю", - розповів він.

Дві мумії були знищені повністю. Крім того, грабіжники обчистили касу музею, забравши усю готівку. Основною метою мародерів були скарби гробниці Тутанхамона та інші цінні експонати, проте військовим вдалося витіснити їх з музею. Зараз його охорона ще більше посилена.

Ситуація в Єгипті залишається напруженою. Демонстранти вийшли до будівлі МВС Єгипту, де почалися кровопролитні сутички з поліцією. Кількість загиблих у заворушеннях перевищило 100 людей. За останніми даними, правоохоронці застрелили трьох демонстрантів, які намагалися взяти будівлю МВС штурмом. Щоб уникнути мародерства, в столиці припинили роботу всі банки.

Президент Хосні Мубарак відправив уряд у відставку і вже призначив нового прем'єра, колишнього міністра цивільної авіації Ахмеда Шафіка. Однак демонстранти продовжили свої дії, вимагаючи "повної зміни режиму".

Національний музей у Каїрі збудований в 1900 році в неокласичному стилі за проектом французького архітектора Марселя Дюнона. Відкриття музею відбулося в 1902 році. Музей - багатюще зібрання пам'яток мистецтва та культури Стародавнього Єгипту. Його колекція налічує близько 120 тисяч експонатів всіх історичних періодів стародавнього Єгипту (у тому числі скарби гробниці фараона Тутанхамона). Будівля музею розташована в самому центрі міста на площі Ат-Тахрір.

Читайте також:

"Кривава субота" в Єгипті: жертвами сутичок стали більше 100 людей

WikiLeaks: за революцією в Єгипті стоять США

Тисячі туристів намагаються виїхати з охопленого протестами Єгипту

Гробницю Тутанхамона закриють для туристів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: