Мєдвєдєв відкрив пам'ятник Єльцину в Єкатеринбурзі

До дня народження першого президента РФ Бориса Єльцина, якому сьогодні виповнилося б 80 років, у Єкатеринбурзі відкрився пам'ятник імені його.

Відкриття памятника Єльцину_1
Вести
Відкриття пам'ятника Єльцину в Єкатеринбурзі
Президент Росії Дмитро Мєдвєдєв прийняв у вівторок, 1 лютого, участь у церемонії відкриття в Єкатеринбурзі пам'ятника першому президентові Росії Борису Єльцину, якому сьогодні виповнилося б 80 років.

Полотнище, яке закривало пам'ятник було зняте під звуки гімну Росії єльцинської епохи - "Патріотичної пісні" Михайла Глінки.Пам'ятник, робота над яким зайняла майже півтора року, являє собою десятиметровий обеліск зі світлого мармуру. Його автором став скульптор Георгій Франгулян, який також виконав надгробний пам'ятник Єльцину, і який був відкритий в Москві в 2008 році. Як розповів скульптор, обеліск символізує злам старих поглядів і перший крок у нове життя, повне надій.Як зазначив Дмитро Мєдвєдєв, в пам'ятнику "втілені рішучість і воля" - кращі, на думку чинного президента, риси Бориса Єльцина.

"Сучасна Росія має бути вдячна президентові Єльцину, що в найскладніший період історії країна не звернула зі шляху змін, а ввела дуже складні перетворення і сьогодні рухається вперед", - сказав Мєдвєдєв.

У ході робочої поїздки Мєдвєдєв також проведе засідання Ради при президенті зі сприяння розвитку інститутів громадянського суспільства і прав людини.

До 80-річчя першого президента в Москві й Казані пройдуть виставки, концерти та інші заходи. В рамках святкування в ряді міст Росії в кінці січня - початку березня 2011р відбудеться серія ювілейних урочистостей.

У день народження Бориса Єльцина в столиці відбудеться відвідання його могили на Новодівочому кладовищі з покладанням квітів, а ввечері того ж дня - концерт у Великому театрі.

Міжнародна конференція "Б. М. Єльцин і нова Росія. До 80-річчя першого президента Росії" відкриється 2 лютого. Крім того, після завершення конференції для присутніх буде презентовано книгу "Листування Б. М. Єльцина з главами іноземних держав і урядів".

Борис Єльцин народився 1 лютого 1931 року в районі Свердловської області. Довгий час жив і працював у Свердловську - нині Єкатеринбурзі. 12 червня 1991 Єльцин був обраний першим президентом РФ і займав цей пост до 31 грудня 1999 року.23 квітня 2007 на 77-му році життя Єльцин помер. Його ім'ям названа вулиця в Єкатеринбурзі, на якій і розташований відкритий 1 лютого 2011 пам'ятник. Ім'я Єльцина також носить Уральський державний технічний університет.З січня по березень 2011 року у багатьох містах країни відбуваються заходи, приурочені до 80-річчя з дня народження першого президента РФ, а також до 20-річчя з його вступу на посаду.

Читайте також:

Екс-міністр розповів, як Єльцин "розіграв" путч, а сам пив горілку в підвалі

Клінтон розповів, як п'яний Єльцин в одних трусах ловив таксі біля Білого дому

Касьянов: Путін тримав Єльцина у "золотій клітці"

Друзям Єльцина видали спецпосвідчення

ВідеоМєдвєдєв відкрив пам'ятник Єльцину в Єкатеринбурзі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: