Мєдвєдєв відкрив пам'ятник Єльцину в Єкатеринбурзі

До дня народження першого президента РФ Бориса Єльцина, якому сьогодні виповнилося б 80 років, у Єкатеринбурзі відкрився пам'ятник імені його.

Відкриття памятника Єльцину_1
Вести
Відкриття пам'ятника Єльцину в Єкатеринбурзі
Президент Росії Дмитро Мєдвєдєв прийняв у вівторок, 1 лютого, участь у церемонії відкриття в Єкатеринбурзі пам'ятника першому президентові Росії Борису Єльцину, якому сьогодні виповнилося б 80 років.

Полотнище, яке закривало пам'ятник було зняте під звуки гімну Росії єльцинської епохи - "Патріотичної пісні" Михайла Глінки.



Пам'ятник, робота над яким зайняла майже півтора року, являє собою десятиметровий обеліск зі світлого мармуру. Його автором став скульптор Георгій Франгулян, який також виконав надгробний пам'ятник Єльцину, і який був відкритий в Москві в 2008 році. Як розповів скульптор, обеліск символізує злам старих поглядів і перший крок у нове життя, повне надій.



Як зазначив Дмитро Мєдвєдєв, в пам'ятнику "втілені рішучість і воля" - кращі, на думку чинного президента, риси Бориса Єльцина.

"Сучасна Росія має бути вдячна президентові Єльцину, що в найскладніший період історії країна не звернула зі шляху змін, а ввела дуже складні перетворення і сьогодні рухається вперед", - сказав Мєдвєдєв.

У ході робочої поїздки Мєдвєдєв також проведе засідання Ради при президенті зі сприяння розвитку інститутів громадянського суспільства і прав людини.

До 80-річчя першого президента в Москві й Казані пройдуть виставки, концерти та інші заходи. В рамках святкування в ряді міст Росії в кінці січня - початку березня 2011р відбудеться серія ювілейних урочистостей.

У день народження Бориса Єльцина в столиці відбудеться відвідання його могили на Новодівочому кладовищі з покладанням квітів, а ввечері того ж дня - концерт у Великому театрі.

Міжнародна конференція "Б. М. Єльцин і нова Росія. До 80-річчя першого президента Росії" відкриється 2 лютого. Крім того, після завершення конференції для присутніх буде презентовано книгу "Листування Б. М. Єльцина з главами іноземних держав і урядів".

Борис Єльцин народився 1 лютого 1931 року в районі Свердловської області. Довгий час жив і працював у Свердловську - нині Єкатеринбурзі. 12 червня 1991 Єльцин був обраний першим президентом РФ і займав цей пост до 31 грудня 1999 року.



23 квітня 2007 на 77-му році життя Єльцин помер. Його ім'ям названа вулиця в Єкатеринбурзі, на якій і розташований відкритий 1 лютого 2011 пам'ятник. Ім'я Єльцина також носить Уральський державний технічний університет.



З січня по березень 2011 року у багатьох містах країни відбуваються заходи, приурочені до 80-річчя з дня народження першого президента РФ, а також до 20-річчя з його вступу на посаду.

Читайте також:

Екс-міністр розповів, як Єльцин "розіграв" путч, а сам пив горілку в підвалі

Клінтон розповів, як п'яний Єльцин в одних трусах ловив таксі біля Білого дому

Касьянов: Путін тримав Єльцина у "золотій клітці"

Друзям Єльцина видали спецпосвідчення

Мєдвєдєв відкрив пам'ятник Єльцину в Єкатеринбурзі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: