Новим лідером колумбійських бойовиків став товариш Тимоченко

Новим лідером колумбійських бойовиків став товариш Тимоченко

Родріго Лондоньо, він же Тимоченко / Фото: abc.es

Після смерті Альфонсо Кано "Революційні збройні сили Колумбії" очолив 52-річний Тімолеон Хіменес, більше відомий на прізвисько Тимоченко.

"Революційні збройні сили Колумбії" (FARC) назвали ім'я свого нового лідера. Колумбійських повстанців очолив 52-річний Родріго Лондоньо (він же - Тімолеон Хіменес), більше відомий на прізвисько товариш Тимоченко (Timochenko).

Колишній лідер FARC - останньої лівої повстанської армії, що залишилася в Латинській Америці, - Альфонсо Кано, був убитий 4 листопада під час спецоперації колумбійських спецслужб. Він очолював FARC з 2008 року.

Після смерті Кано президент Колумбії Хуан Мануель Сантос закликав повстанців скласти зброю і почати переговори, однак ті проігнорували цей заклик.

Родріго Лондоньо народився 22 січня 1959 року. Він вивчав медицину і кардіологію в Університеті Патріса Лумумби в Москві, продовжив навчання на Кубі, навчався військовій справі у маршала Тіто в Югославії і вважається главою розвідки і контррозвідки Революційних збройних сил Колумбії.

Тимоченко входив до складу секретаріату FARC з початку 1990-х років. На його ім'я вже виписано не менше 117 ордерів на арешт. Влада Колумбії вважає, що він брав активну участь в організації одного з найвідоміших нападів угруповання - вибуху в місті Міту в 1998 році, в результаті якого загинули 30 поліцейських і були захоплені в полон понад 60 людей.

"Революційні збройні сили Колумбії" були засновані в 1964 році як військове крило місцевої Комуністичної партії. Члени цієї організації ведуть боротьбу за створення "Нової Колумбії" і "суспільства соціальної справедливості і рівності".

Одним із джерел фінансування організації є доходи від реалізації наркотиків, через це США та Євросоюз визнали організацію терористичною.

Вважається, що членами FARC є близько дев'яти тисяч людей.

Читайте також:

У Колумбії вбили лідера лівої армії, повстанці почали мститись

Наркоторговці винищили унікальне індіанське плем'я в Бразилії

Поліція Колумбії захопила субмарину, набиту наркотиками

У Колумбії звільнили заручників, викрадених 12 років тому

Новим лідером колумбійських бойовиків став товариш Тимоченко

Новим лідером колумбійських бойовиків став товариш Тимоченко

Повʼязані теми:

Наступна публікація