У Колумбії вбили лідера лівої армії, повстанці почали мститись

У Колумбії вбили лідера лівої армії, повстанці почали мститись

Cмерть Альфонсо Кано стала головною новиною для всієї Латинської Америки / Фото: AFP

Миру в Колумбії не буде: повстанці останньої лівої армії Латинської Америки почали мстити за вбивство свого лідера, 63-річного Альфонсо Кано.

Колумбійські повстанці зазнали другої серйозної невдачі за рік зі вбивством свого головного командира, 63-річного Альфонсо Кано. Однак миру в країні не очікується. Вони вже почали мститися за його смерть, тим самим давши відповідь колумбійській владі - опір буде продовжено.

Глава Революційних збройних сил Колумбії (FARC) був убитий 4 жовтня під час бойової операції в горах на південному заході країни. Президент Колумбії Хуан Сантос назвав смерть Кано "найважчим ударом по цій організації за всю її історію".

Він закликав членів FARC здати зброю і повернутися до мирного життя. "Демобілізуйтеся. Якщо ви цього не зробите, врешті-решт виявитеся у в'язниці або в могилі", - сказав Сантос.

Але повстанці вже дали свою відповідь. Перший напад бійці FARC здійснили в невеликому селищі в департаменті Каука, де вони вбили одного військовослужбовця і поранили ще двох. Під час другої атаки вони закидали гранатами автомобіль, внаслідок чого загинула одна людина і троє отримали поранення. Вибухами і осколками були пошкоджені 18 будівель.

Оглядачі вважають, що смерть Кано, чиє справжнє ім'я було Гільєрмо Леон Саєнс, не означає неминучої загибелі останньої лівої повстанської армії, що залишилася в Латинській Америці.

"Це удар по бойовому духу FARC. Але, безумовно, люди не можуть собі уявити, що це може покласти край FARC", - сказав комісар Віктор Рікардо.

Альфонсо Кано / Фото: AFP
За його словами, наступним лідером може стати один з повстанців, відомих під іменами Іван Маркес і Тимоченко (Timochenko). Обидва є членами секретаріату FARC.

"Революційні збройні сили Колумбії" були засновані в 1964 році як військове крило місцевої Комуністичної партії. Члени цієї організації ведуть боротьбу за створення "Нової Колумбії" і "суспільства соціальної справедливості і рівності".

Одним із джерел фінансування організації є доходи від реалізації наркотиків, через це США та Євросоюз визнали організацію терористичною.

Вважається, що членами FARC є близько дев'яти тисяч людей.

Кано став лідером FARC в 2008 році після загибелі лідера організації Мануеля Маруланди, тоді ж за його упіймання була призначена винагорода в 4 мільйони доларів.

Незважаючи на те, що протягом останніх кілька років сили повстанців у Колумбії були ослаблені під натиском урядових військ, бойовики під керівництвом Кано регулярно нагадували про себе - влаштовували напади на патрулі, обстрілювали військові колони і підривали нафто гони.

Альфонсо Кано загинув у результаті авіаудару колумбійських ВПС в гірській зоні департаменту Каука на заході країни. Після атаки з повітря він був тільки поранений і намагався втекти, але був знищений силами спецназу, які переслідували його.

Читайте також:

Наркоторговці винищили унікальне індіанське плем'я в Бразилії

Поліція Колумбії захопила субмарину, набиту наркотиками

Американський офіцер розповів подробиці знищення бен Ладена

Уго Чавес запропонував збивати літаки наркоторговців

В Колумбії вбили лідера лівої армії

В Колумбії вбили лідера лівої армії

Повʼязані теми:

Наступна публікація