Опозиція виграла парламентські вибори в Чехії

У Чехії опозиція здобула перемогу на парламентських виборах і соціал-демократи змогли зайняти 12 місць при вже наявних 29 місцях.

Опозиційна Соціал-демократична партія вперше здобула перемогу на парламентських виборах у Чехії. Згідно з даними Чеської статистичної служби, на додаткових виборах партії боролися за 27 місць з 81 у Сенаті - верхній палаті парламенту.

Соціал-демократи змогли зайняти 12 місць при вже наявних 29 місцях. Таким чином, партія заробила більшість у палаті, отримавши 41 місце. "Це дуже важливий момент для соціал-демократів: ми стали вирішальною силою в Сенаті", - відзначив тимчасовий лідер партії Богуслав Соботка.

Громадянська демократична партія консервативного спрямування, очолювана нині чинним прем'єр-міністром країни Петром Нечас, змогла отримати лише 8 мандатів, довівши свою чисельність в Сенаті до 25 депутатів.

Володіння більшістю місць у Сенаті дозволить соціал-демократам забракувати ініціативу уряду щодо відправки додаткових підрозділів чеської армії в Афганістан. Кабінет міністрів планував збільшити чисельність чеського контингенту в складі Міжнародних сил з підтримання порядку в Афганістані до 720 осіб, направивши додатково 200 солдатів.

Тим не менше, навіть отримавши більшість, Соціал-демократична партія не зможе повністю заблокувати прийняття додаткових заходів економії, ініційованих прем'єром. Уряд Петра Нечас намагається скоротити дефіцит державного бюджету з 5,3% ВВП в поточному році до 4,6% ВВП в 2011 році. В якості основного заходу щодо скорочення дефіциту Нечас пропонує скоротити зарплати держслужбовців на 10%.

Проти цього якраз і виступає опозиція, а також ряд трудових колективів. Однак соціал-демократи можуть, за меншою, мірою відкласти розгляд цього питання до наступного року. "Результат буде відстрочений, буде ускладнений і законодавчий процес - це реальність. Але ми готові до переговорів", - заявив Нечас.

Ротація місць у верхній палаті здійснюється кожні два роки шляхом перевиборів однієї третини сенаторів. Нижня палата парламенту Чехії - Палата депутатів.

Читайте також:

У Чехії відбуваються вибори до Сенату та місцевих органів влади

Українські заробітчани викрили хабарників у Чехії

Влада Чехії заборонила Google створювати фотопанорами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: