ОЗХЗ включить "Новачок" до списку заборонених речовин

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

З відповідною ініціативою виступили США, Нідерланди та Канада.

Виконавча рада Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) рекомендувала схвалити пропозицію щодо включення низки хімікатів, зокрема використаної в Солсбері під час замаху на колишнього шпигуна ГРУ Сергія Скрипаля речовини, в додаток до Конвенції із заборони хімічної зброї (КЗХЗ).

Про це у понеділок, 14 січня, повідомило постійне представництво Великої Британії в організації у Twitter.

"Гарний прогрес досягнутий в питанні додавання небезпечних хімічних речовин, зокрема використаного в Солсбері, в додаток до КЗХЗ. Члени виконради ОЗХЗ рекомендували схвалити відповідну пропозицію", - йдеться у ньому.

Рішення було ухвалено після того, як з відповідною ініціативою виступили США, Нідерланди та Канада. Наразі у 193 держав-учасників організації є 90 діб на те, щоб висловити протест.

Нагадаємо, 5 березня 2018 року стало відомо, що у Великій Британії колишній російський розвідник Сергій Скрипаль і його дочка потрапили в лікарню після серйозного отруєння невідомою речовиною. За словами британських правоохоронців, вони були отруєні нервово-паралітичним речовиною "Новачок", а організатором замаху була Росія.

Відео Британська поліція знайшла ємність, в якій зберігався "Новачок"

Флакон з рештками нервово-паралітичного токсину виявили у будинку Чарлі Роулі, постраждалого від токсину британця. Він прийшов до тями і вже спілкується з детективами. Тепер поліція намагається встановити, чи отрута з тієї самої партії, яку у березні привезли до Британії і нанесли на двері Скрипаля.

Британська поліція знайшла ємність, в якій зберігався "Новачок"

Пізніше двох осіб - Чарлі Роулі і Дон Стерджесс - знайшли без свідомості в місті Еймсбері. Як з'ясувалося, вони отруїлися в результаті дії нервового агента "Новачок", який раніше був використаний проти екс-розвідника Сергія Скрипаля. Подруга Роулі Дон Стерджесс в ніч проти понеділка, 9 липня, померла в лікарні. Роулі вижив і розповів, що сам подарував своїй подрузі флакон під виглядом дорогих парфумів, в якому, як згодом з'ясувалося, перебував "Новачок".

Залиште свій коментар

Вибір редакції