Поліція Гонконгу вигнала протестувальників з парламенту

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Правоохоронці застосували сльозогінний газ.

Поліція Гонконгу застосувала увечері 1 липня сльозогінний газ, аби змусити демонстрантів, які захопили парламент, покинути будівлю.

Про це пише Euronews.

Раніше сотні протестувальників, озброєних шматками арматури і вирваними з вулиць дорожніми знаками прорвалися в будівлю, розбивши скляні двері металевими візками. Вони розмалювали стіни графіті зі своїми гаслами і вивісили в залі засідань прапор, який використовувався в ті часи, коли місто бул британською колонією.

Решта маніфестантів закидали правоохоронців камінням, палицями, яйцями та іншими предметами. Поліцейські стверджують, що проти них застосували каустичну соду. 13 правоохоронців були госпіталізовані. Травми отримали і кілька демонстрантів.

Того ж дня в Гонконзі відбувся також вуличний марш на підтримку демократії. За даними організаторів, в ньому взяли участь понад півмільйона людей, за даними поліції - близько 200 тисяч.

Зазначимо, що мітинги у Гонконзі не припиняються вже майже місяць. Регіон десятками років мав розширені автономні права, а тепер у Китаї заговорили про зміну законодавства про екстрадицію злочинців до материкової частини.  Мешканці Гонконгу переконані - комуністична влада таким чином планує узаконити переслідування активістів. 

Причиною масових протестів стала законодавча ініціатива, що уможливлює відправлення до материкового Китаю для судового розгляду підозрюваних в скоєнні злочинів. Критики законопроекту побоюються, що заплановані зміни надаватимуть владі можливість переслідувати громадських активістів, невдоволених політикою Пекіна.

Досі Гонконг відмовлявся здійснювати екстрадицію підозрюваних за запитом органів юстиції з материкового Китаю через розбіжності в законодавстві та недостатню прозорість китайської системи правосуддя. Ще одним чинником, що стримував від екстрадиції, було застосування смертної кари в Китаї.

Однак на початку 2019 року стало відомо про наміри адміністрації Гонконгу налагодити співпрацю в цій сфері з материковим Китаєм, Макао та Тайванем. Гонконг, що до 1997 року був британською колонією, наділений наразі високим ступенем автономії за принципом "одна країна - дві системи". Тож у Гонконзі й досі громадянам забезпечені такі фундаментальні права та свободи людини, що обмежені у китайців, як свобода слова та ЗМІ. Опозиція в Гонконзі звинувачує Китай у тому, що він дедалі сильніше втручається у внутрішні справи Гонконгу.

Відео Група демонстрантів розтрощила двері й увірвалась до парламенту в Гонконзі

Сутички спалахнули під час масштабної акції протесту у середмісті. Багатомільйонний марш рушив до урядового кварталу, де саме мала розпочатись урочиста церемонія підняття прапорів. Так відзначали 22 річницю переходу Гонконгу під юрисдикцію Китаю.  Та святкувати цьогоріч вирішили за зачиненими дверима. Усе через масові акції протесту, які вже понад місяць не вщухають на вулицях міста.    

Група демонстрантів розтрощила двері й увірвалась до парламенту в Гонконзі

Залиште свій коментар

Вибір редакції