Масові протести у Гонконгу поновилися: проти мітингарів застосували  спецзасоби

Масові протести у Гонконгу поновилися: проти мітингарів застосували спецзасоби

Постраждали десятки людей.

У Гонконзі поновилися масові заворушення через скандальний закон про екстрадицію. Постраждали десятки людей, йдеться у ТСН.12:00.

Автономний регіон саме відзначав 22-у річницю переходу від британської влади під протекторат Китаю. Неподалік офіційної церемонії святкування десятки тисяч людей зібрались на мітинг.

Спершу усе проходило мирно, але градус напруги почав швидко рости. Протестувальники рушили до урядового кварталу, почали трощити там будівлі. Вгамовували натовп загони силовиків. Поліція вдавалася до суворих заходів - застосовувала кийки та сльозогінний газ.

Мітинги у Гонконзі не припиняються вже майже місяць. Регіон десятками років мав розширені автономні права, а тепер у Китаї заговорили про зміну законодавства про екстрадицію злочинців до материкової частини.  Мешканці Гонконгу переконані - комуністична влада таким чином планує узаконити переслідування активістів. 

Відео У Гонконгу поновилися масові заворушення через скандальний закон про екстрадицію

Автономний регіон саме відзначав 22-у річницю переходу від британської влади  під протекторат Китаю. Неподалік офіційної церемонії десятки тисяч людей зібрались на мітинг. Спершу усе проходило мирно, але градус масових настроїв почав швидко рости. Протестувальники рушили до урядового кварталу, почали трощити там будівлі. Вгамовували натовп загони силовиків.  

У Гонконгу поновилися масові заворушення через скандальний закон про екстрадицію

Причиною масових протестів стала законодавча ініціатива, що уможливлює відправлення до материкового Китаю для судового розгляду підозрюваних в скоєнні злочинів. Критики законопроекту побоюються, що заплановані зміни надаватимуть владі можливість переслідувати громадських активістів, невдоволених політикою Пекіна.

Досі Гонконг відмовлявся здійснювати екстрадицію підозрюваних за запитом органів юстиції з материкового Китаю через розбіжності в законодавстві та недостатню прозорість китайської системи правосуддя. Ще одним чинником, що стримував від екстрадиції, було застосування смертної кари в Китаї.

Однак на початку 2019 року стало відомо про наміри адміністрації Гонконгу налагодити співпрацю в цій сфері з материковим Китаєм, Макао та Тайванем. Гонконг, що до 1997 року був британською колонією, наділений наразі високим ступенем автономії за принципом "одна країна - дві системи". Тож у Гонконзі й досі громадянам забезпечені такі фундаментальні права та свободи людини, що обмежені у китайців, як свобода слова та ЗМІ. Опозиція в Гонконзі звинувачує Китай у тому, що він дедалі сильніше втручається у внутрішні справи Гонконгу.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів