Прем’єр-міністр Вірменії подав у відставку

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Таким чином він намагається спричинити дострокові парламентські вибори.

Прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян, який прийшов до влади після революції у квітні цього року, подав у відставку.

Про це він заявив під час інтерв’ю із телеканалом France 24.

"Дострокові вибори повинні провестися близько 9 або 10 грудня, плюс-мінус один день. Це має бути в такі терміни, тому я повинен буду подати у відставку до 16 жовтня", - розповів Пашинян.

Нагадаємо, в ніч проти 3 жовтня на вулиці Єревана вийшли тисячі місцевих жителів на чолі із прем’єр-міністром країни Ніколом Пашиняном. Вони оточили будівлю парламенту через те, що напередодні він ухвалив поправки, які дозволять відтермінувати позачергові парламентські вибори.

Пашинян оцінив цей крок з боку парламенту як початок "контрреволюції" і пообіцяв подати у відставку щоб розблокувати процес розпуску парламенту. У разі якщо протягом 14 днів депутати не оберуть нового прем’єра, парламент країни буде розпущений. Голова вірменського уряду під час мітингу зазначив, що вже провів перемовини із парламентськими партіями, які пообіцяли, що не висуватимуть своїх кандидатів на посаду прем’єра.

Нагадаємо, у Єревані у квітні відбулися акції протесту проти призначення екс-президента Саргсяна на пост прем'єр-міністра Вірменії. Незважаючи на багатотисячні протести, парламент Вірменії таки призначив Сержа Саргсяна. На тлі масових заворушень опозиційний лідер Нікол Пашинян оголосив початок "оксамитової революції". Вже 23 квітня прем'єр-міністр Саргсян подав у відставку. 

1 травня у парламенті відбулося голосування за призначення Пашиняна головою уряду. Парламентарі за лідера опозиції не проголосували. Після цього протестувальники почали блокувати магістралі, залізницю, шляхи до аеропортів. 8 травня голосуванням парламенту Вірменії лідер опозиційних протестів Нікол Пашинян обраний главою уряду країни.

ВідеоВірмени вийшли на акцію непокори у Єревані

Лідер опозиціонерів Нікол Пашинян закликав протестувальників із самого ранку блокувати дороги та виходити на площі Єревану. Допоки країна не отримає нового прем'єр-міністра. Напередодні обрати претендента на головну посаду в країні так і не змогли. 

Вірмени вийшли на акцію непокори у Єревані

Залиште свій коментар

Вибір редакції