Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Парламент обрав лідера протестів Пашиняна головою уряду Вірменії

Новий прем'єр очолював протести.

Лідер опозиційних протестів Нікол Пашинян обраний главою уряду країни.

За кандидатуру політика проголосували 59 обранців, 42 виступили проти цього.

Протести у Вірменії розпочались 12 квітня цього року із вимогою відправити у відставку Сержа Саргсяна, який перебував при владі з 2008 року. Він двічі очолював країну, а потім через внесення змін до Конституції очолив уряд.

Саме 12 квітня на вулицях Єревана із протестами вийшли на вулицю, після чого були розбиті перші намети. Влада спробувала взяти під контроль масові мітинги застосуванням сили правоохоронцями, але це сприяло збільшенню кількості невдоволених. В результаті мітинги з вимогою відставки Саргсяна нараховували сотні тисяч учасників. До мітингарів приєднались люди у військовій формі. При цьому Саргсян відмовився від перемовин із Пашиняном. 23 квітня чинний глава уряду таки подав у відставку. Його місце зайняв провладний кандидат Карен Карапетян. Проте це збурило людей. Акції протестів вибухнули з новою силою. 

Протестувальники вдались до масштабного блокування органів влади, об'єктів інфраструктури. Це і стало головним моментом, коли провладна Республіканська партія заявила про підтримку кандидатури Пашиняна. Також він став єдиним кандидатом від партії "Елк", "Дашнакцутюн" та "Успішна Вірменія".

Слід зазначити, що Росія намагалась не займати односторонньої позиції щодо політичної кризи у Вірменії. Кремль заявляв, що сприйме будь-якого нового главу уряду. При цьому відомо, що вірменські урядовці відвідували Москву для консультацій.

Нікол Пашинян народився в 1975 році. Тривалий час працював журналістом. Із 2006 році займається активною політичною діяльністю. У травні 2012 року обраний до парламенту за списком "Вірменського національного конгресу". У 2017 році переобраний до парламенту за списками партії "Елк".

Одружений, має чотирьох дітей.

ВідеоДо протестів у Вірменії приєднався лідер рок-гурту "System of a Down"

Серж Танкян заспівав на площі Єревана, де напередодні зібралися тисячі. Сьогодні вірменський парламент голосуватиме за кандидата на посаду прем'єра. На пост вже вдруге висунули лідера опозиції Ніколу Пашиняна. Тиждень тому він так і не зміг набрати необхідної більшості. Після цього демонстранти продовжили мітинги.

До протестів у Вірменії приєднався лідер рок-гурту "System of a Down"

Залиште свій коментар

Вибір редакції