Принц Гаррі склав іспит з управління бойовим гелікоптером

Десятимісячний курс навчання управлінням бойовим гелікоптером Apache пройшов британський принц Гаррі.

Британський принц Гаррі пройшов десятимісячний курс навчання управлінням бойовим гелікоптером Apache, за підсумками якого успішно склав іспит. Перед відправкою на службу до Афганістану йому належить пройти ще один курс.

Вчитися управляти гелікоптером принц почав в 2009 році. Після 16 місяців тренувань, які завершилися у травні 2010 року, він отримав право літати на машинах Apache і Lynx. При цьому Гаррі не раз говорив, що хоче стати бойовим пілотом саме Apache. Раніше повідомлялося, що лише два відсотки курсантів, які пройшли теж навчання, що і принц Гаррі, проходять на наступний щабель.

У ході десятимісячного курсу, що був далі, принц Гаррі проявив себе "природженим пілотом". Останній етап, який вважається найскладнішим, проходив над французькими Альпами. Повідомляється, що така тактика навчання була обрана через того, що більша частина льотних операцій в Афганістані проводиться саме в горах.

Тепер принцу Гарі належить пройти останній етап тренувань, в ході яких він буде навчатися використанню бортового озброєння Apache. Йдеться, зокрема, про ракети Hellfire і гарматах з лазерним наведенням.

Передбачається, що на службу в Афганістан, де дислоковані британські військові, принц Гаррі відправиться навесні 2012 року. Раніше 26-річний онук Єлизавети II вже проходив службу в Афганістані: у 2007-2008 роках він протягом десяти тижнів брав участь в операціях британських військ.

Тим часом принц Гаррі не є єдиним членом британської королівської сім'ї, який закінчив курси управління повітряним судном. Його старший брат принц Вільям, що також проходить службу в армії, у 2010 році отримав право літати на рятувальному вертольоті Westland WS-61 Sea King. Однак через те, що Вільям, на відміну від Гаррі, є спадкоємцем престолу, до бойових операцій він не допускається.

Читайте також:

На весілля принца Вільяма і Кейт Мідлтон запросили 1900 осіб

Принц Вільям попросив брата Гаррі бути дружкою на весіллі

Весілля принца Вільяма покажуть у 3D-форматі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: