Слідом за Монголією бубонну чуму виявили в Китаї

Слідом за Монголією бубонну чуму виявили в Китаї

Фото: Associated Press

Органи охорони здоров'я Баяннура закликають людей вжити додаткових заходів обережності.

У китайському регіоні Внутрішня Монголія був зареєстрований випадок бубонної чуми. Влада регіону оголосила стан підвищеної готовності.

Про пише CNN із посиланням на китайське державне агентство новин Сіньхуа.

Випадок виявили в місті Баяннур, розташованому на північний захід від Пекіна. Місцева влада випустила загальноміське попередження третього рівня з профілактики чуми за чотирирівневою системою. Попередження діятиме до кінця року.

Органи охорони здоров'я Баяннура закликають людей вжити додаткових заходів обережності, щоб мінімізувати ризик передавання вірусу від людини до людини, а також утриматися від полювання або вживання в їжу тварин, які можуть переносити інфекцію.

Влада міста попередила громадськість про виявлення мертвих або хворих бабаків - тварин їдять в деяких частинах Китаю і сусідньої Монголії.

Незадовго до цього у Західній Монголії на межах з Республікою Алтай і Тувой оголосили безстроковий карантин через спалах бубонної чуми. У лікарні перебувають 27-річний чоловік і дівчина у критичному стані. Встановлено, що з нею прямо контактували 60 осіб і ще 400 - побічно. 

Причиною зараження бубонною чумою стало вживання в їжу сирого м'яса бабака, блохи яких є переносниками цього бактеріального захворювання.

Нагадаємо, "чорна смерть" – друга за історичним переліком пандемія чуми – свого часу викосила близько половини населення Європи. Тепер міжнародна команда вчених знайшла можливе місце походження її збудника. Воно розташоване на території сучасної Російської Федерації.

Як поширювалася чума, до скількох жертв в історії призвела та чи загрожує світу ще одна глобальна пандемія – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Атака найнебезпечніших хвороб
Наступна публікація