Учені знайшли джерело середньовічної чуми. Це – Росія

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

На теренах РФ вчені знайшли найдавніший штам чумної палички.

"Чорна смерть" – друга за історичним переліком пандемія чуми – свого часу викосила близько половини населення Європи. Тепер міжнародна команда вчених знайшла можливе місце походження її збудника. Воно розташоване на території сучасної Російської Федерації.

Про це пише Science Alert із посиланням на роботу, оприлюднену в журналі  Nature Communications.

Так, учені відтворили своєрідне "генеалогічне дерево" бактерії, досліджуючи останки заражених людей з різних країн.

"Ці дані вказують на проникнення Y. pestis - чумної палички - до Європи через схід", - сказала архегенетик Марія Спіру з Інституту Макса Планка. Вона зазначила, що судячи з усього, один штам був "предком" усіх інших бактерій, які згодом викликали другу пандемію чуми.

Дослідники кажуть, що найдавніший штам чумної палички родом з Росії, а саме з татарстанського міста Лаішево у Надволжі.

Водночас учені наголошують, що подібні висновки завжди обмежені кількістю досліджуваних останків, тож, можливо, чумна паличка могла мати й давніших предків у іншому місці, втім наразі про них невідомо.

Нагадаємо, у травні влада Монголії підтвердила смерть подружжя з провінції Баян-Улгий на заході країни від бубонної чуми. 38-річний чоловік полював на бабаків, м'ясо яких вони вживали з дружиною. Припускається, що це і стало причиною зараження.

Відео У Монголії від бубонної чуми померло подружжя

38-річний чоловік із дружиною з'їли м'ясо бабака, який, ймовірно, і був переносником бубонної чуми. Ризик зараження через прямий контакт із загиблими мають півтори сотні людей. Всі вони перебувають під наглядом.  

У Монголії від бубонної чуми померло подружжя

Залиште свій коментар

Вибір редакції