Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Світовий банк прогнозує зниження зростання економіки

Підтвердили передбачення зростання світового ВВП

Всесвітній банк розповів сценарій нової глобальної рецесії в своїй піврічній доповіді про економічні перспективи.

У огляді "Глобальні економічні перспективи" установа повідомила, що найближчим часом глобальних потрясінь очікувати не варто, проте після 2019 року ситуація може стати тривожною.

Організація пов'язує це з уповільненням світової економіки. Якщо в 2017-2018 роках світова економіка зростала приблизно на 3,1% ВВП на рік, то вже до 2020 року вона знизиться до 2,9% ВВП на рік.

"Протекціоністська загроза згущує хмари над економічним зростанням. Якщо ці загрози виллються в торгові війни, то наслідки можуть бути руйнівними", - вважає виконувач обов'язків головного економіста Світового банку Шантаянан Девараджан.

За прогнозами, ймовірність зниження світового економічного зростання в 2019 році становить 21%, підвищення - 16%.

До ризиків зараховують також ескалацію торгових воєн між США і Китаєм, невизначеність політичної ситуації на Корейському півострові, напруженість на Близькому Сході, а також антиглобалістські настрої в світовому суспільстві і зростальний вплив популістських сил.

Раніше оновлений прогноз оприлюднив Європейський банк реконструкції та розвитку - найбільший інвестор України. Економіка України протягом 2018 року зросте на 3%. Такий же показник буде і за підсумками 2019-го.

Залиште свій коментар

Вибір редакції