Трамп в посудній крамниці "Європа" - Neue Zürcher Zeitung

6 липня Трамп провів переговори з польським президентом Дудою.

Американський президент починає свій візит до Європи саме з Польщі, яка посварилася з ЄС. Існує ризик того, що він посилить внутрішньоєвропейський розкол.

Про це пише Мерет Бауманн у статті "Трамп в посудній крамниці "Європа", опублікованій на сайті газети Neue Zürcher Zeitung.

Політичне керівництво в Польщі, ймовірно, трохи здивоване, що Дональд Трамп прийняв запрошення Варшави так рано. Країна – вірний союзник США, і хоча б один раз приймала кожного американського президента. Крім того, зараз є політична схожість. Національно-консервативний уряд Польщі поділяє націоналістичний протекціонізм Трампа, скептицизм з приводу імміграції і зміни клімату, і навіть презирство до критичних ЗМІ та непопулярних суддів. Тим не менш, слід зазначити, що для свого першого двостороннього візиту до Європи Трамп вибрав саме Варшаву, а не Лондон чи Берлін.

Перша поїздка Трампа до Європи в травні багатьом здалася непорозумінням, і залишила старий континент в розгубленості
Мерет Бауманн, Neue Zürcher Zeitung

Візит напередодні саміту G20 можна пояснити взаємними інтересами. Перша поїздка Трампа до Європи в травні багатьом здалася непорозумінням, і залишила старий континент в розгубленості. Своєю промовою перед радісним натовпом (мабуть, обіцяного Вашингтону польським урядом), Трамп може показати громадськості вдома, що у нього є союзники в Європі. Схожа ситуація і в Польщі, яка стає вигнанцем всередині ЄС через її кроки до створення неоліберальної держави. Навряд чи щось могло б служити більш явним доказом цього, ніж переобрання Дональда Туска головою Комісії у березні, коли Угорщина не підтримала опір Польщі. Від Трампа не варто чекати якихось демократичних умовлянь. Його візит, очікуване підтвердження прихильності зобов'язаннями і розгорнуті навесні війська НАТО на північному сході країни дозволяють Польщі закрити очі на ймовірний зв'язок з президентом Росії.

Це змушує згадати 2003 рік, коли тодішній міністр оборони США Дональд Рамсфельд намагався створити "коаліцію тих, хто бажає" для кампанії в Іраку, і назвав Центральну і Східну Європу "новою Європою" на противагу Німеччині та Франції – "старій Європі". Такі думки навіює символіка візиту. Трамп виступає перед пам'ятником Варшавського повстання, який нагадує про найскладніший час в історії Польщі та німецькі звірства. Він також бере участь у саміті "Ініціативи трьох морів", економічному та інфраструктурному проекті, ініційованому Польщею та Хорватією, який повинен зміцнити зв'язки країн між Балтійським, Адріатичним та Чорним морем. Варшава також розглядає його як противагу франко-німецькій гегемонії в ЄС.

Існує реальна небезпека того, що президент використовує візит, щоб ще глибше вбити клин між сходом і заходом в союзі, який він так низько оцінює
Мерет Бауманн, Neue Zürcher Zeitung

На Трампа в напруженні чекають не тільки в Польщі. Існує реальна небезпека того, що президент використовує візит, щоб ще глибше вбити клин між сходом і заходом в союзі, який він так низько оцінює. Тим не менш, правильно, що Варшава приймає його з усіма почестями. Польща, з трагічним минулим, сприймає США як єдиного гаранта своїх кордонів. Але історія успіху базується на тісній співпраці з Німеччиною і вступі в ЄС. Враховуючи непередбачуваність Трампа, Варшава повинна зосередитися на відновленні цієї довіри. Для цього необхідно повернутися до принципів верховенства права.

Фотогалерея Перед самітом G20 в Німеччині поліція водометами розганяла протестувальників (10 фото)

Нагадаємо, президенти Польщі та США обговорювали під час двосторонніх переговорів у Варшаві криза в Україні. Про це повідомив за підсумками зустрічі польський лідер Анджей Дуда. Про результати бесіди поки нічого невідомо. Втім, відомо, що це було в розрізі вирішення питань безпеки в регіоні.

Візит Дональда Трампа в Польщі є найважливішим, оскільки свідчить про стратегічну важливість відносин між Варшавою і Вашингтоном.

Своєю чергою, президент США зазначив, що Штати будуть працювати з Польщею щодо протидії "російським дій" у Східній Європі. Трамп також охарактеризував поведінку Росії як таке, що дестабілізує ситуацію. Під діями РФ американський лідер мав на увазі анексію Криму і підтримку Москвою бойовиків на Донбасі.

Польщу глава Сполучених Штатів навпаки оцінив як "не тільки чудового друга (США - Ред.), Але і, дійсно, важливого союзника".

Після візиту в Польщу Трамп відправиться до Німеччини, де 7-8 липня відбудеться саміт Великої двадцятки. Там американський президент проведе розмову з президентом Росії Володимиром Путіним, принаймні, про це заявляє російська сторона.

ВідеоВеличезний напис "No Trump, Yes Paris" з'явився на Палаці культури і науки в Польщі

Залиште свій коментар