Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Усі в напруженні: Трамп зустрінеться з Путіним на саміті G20

Оглядачі вважають, що КНДР ляже тінню на проведення саміту G20.

Напередодні саміту G20 у Гамбурзі канцлерка ФРН Анґела Меркель зустрінеться з президентом США Дональдом Трампом.

Однак усіх цікавить його зустріч із російським президентом Володимиром Путіним. Якою вона буде? Холодною чи підкреслено дружньою? Навіть у Вашингтоні застигли перед самітом G20 в очікуванні того, яким буде перше рукостискання президентів РФ і США? Наскільки готовий до зустрічі Дональд Трамп? Чи піде американський президент на поступки росіянам? Утім, у Гамбурзі на Трампа чекає багато клопоту.

Очевидно, що тінню на саміт G20 ляже Північна Корея. Після першого запуску Пхеньяном міжконтинентальної ракети у світової спільноти з'явилось надважливе завдання: зупинити Кім Чен Ина.

"Президент Трамп очікує від інших учасників саміту G20 солідарності та однозначного засудження агресивної поведінки Північної Кореї", - каже Ніл Ґардінер з консервативного аналітичного центру Heritage Foundation.

Вашингтон посилюватиме тиск на Пекін з тим, щоб Китай стримував КНДР. Також Іран та Сирія є актуальними для Трампа питаннями на саміті "Великої двадцятки".

Щодо Сирії йдеться, в першу чергу, про посилення міжнародної коаліції у боротьбі з екстремістським угрупованням "Ісламська держава", яку очолює США.

ВідеоВеличезний напис "No Trump, Yes Paris" з'явився на Палаці культури і науки в Польщі

Чого очікують американці?

Однак це все - порядок денний Трампа. Американці ж, і перш за все ЗМІ, уже кілька днів перебувають у гарячці щодо першої зустрічі Трампа і Путіна.

Можливо, це пов'язано з тим, що від саміту G20 вони, в принципі, не чекають якихось сюрпризів.

"Ці зустрічі зазвичай дуже нудні", - зазначив ведучий телеканалу FoxNews.

Один приклад: з німецькою канцлеркою Меркель Трамп "посварився" після виходу США із Паризької кліматичної угоди та через його протекціоністську економічну політику.

Чи змінить саміт їхнє ставлення один до одного? Навряд чи.

Поява Трампа у Гамбурзі може мати успіх, якщо він слухатиме своїх радників і не використовуватиме саміт як концертний майданчик для виступу "Америка насамперед", каже Томас Райт, експерт з питань безпеки та зовнішньої політики з Вашингтонського центру Brookings, який вважають нейтральним аналітичним центром. Але і Райт прогнозує, що у Гамбурзі найважливішою подією таки є зустріч Трампа з Путіним.

"Радники Трампа у Білому домі дуже занепокоєні, оскільки вони побоюються, що Трамп може піти на якісь короткострокові поступки Кремлю", - пояснює Райт.

Піти на погодження з політикою Москви щодо Сирії чи України. Білий дім прагне применшити значення цієї зустрічі. Натомість Трамп прагне показати щось велике, каже Райт.

Поступки Кремлю?

Росіяни уже оголосили свої вимоги: вони наполягають на скасуванні санкцій щодо РФ, запроваджених попередником Трампа Бараком Обамою.

Не виключено, що Трамп дав вказівку радникам скласти перелік можливих поступок. Ніл Ґардінер з Heritage Foundation убачає у зустрічі з Путіним великий шанс для Трампа показати у повній величі свою провідну позицію - звичайно, якщо сам Трамп цього прагне: "Він повинен показати силу та рішучість та дати Путіну зрозуміти, що Росія повинна припинити окупацію Криму та відкликати усі свої (збройні - Ред.) сили з України".

І поки Москва цього не зробить, санкції мають бути чинними.

Чи говоритимуть президенти про втручання РФ у перебіг виборчої кампанії у США - що залишається актуальною темою у США - невідомо.

ВідеоПутін і Обама не дійшли згоди щодо України на саміті G20

"Ця зустріч не має визначеного порядку денного", - сказав радник Трампа з питань націоанльної безпеки Герберт Реймонд Макмастер. "Багато хто у Білому домі затамував подих, - пояснює Томас Райт. - Ми просто не знаємо, що станеться".

Залиште свій коментар

Вибір редакції