Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Конго щогодини ґвалтують 48 жінок

Протиборчі угрупування з Демократичної Республіки Конго систематично ґвалтують жінок з ворожих їм громад. Кількість жертв насильства вражаюча.

У Демократичній Республіці Конго щогодини в середньому 48 жінок і дівчаток стають жертвами сексуального насильства, стверджується в дослідженні американських вчених.

Науковці спиралися на дані опитування, проведеного урядом ДРК. Згідно з ними, за 12 місяців з 2006 по 2007 роки 400 тисяч жінок і дівчаток в цій центральноафриканській країні були зґвалтовані.

Це в 26 разів перевищує попередні оцінки ООН, за якими в Демократичній Республіці Конго за рік відбувається 16 тисяч зґвалтувань.

По всій країні було опитано 3400 жінок і дівчаток від 15 до 49 років. Екстраполюючи їхні відповіді, автори отримали цифру в 400 тисяч зґвалтувань за рік.

Колишня статистика ґрунтувалася на даних поліції і медичних установ - теж далеко не повних.

"Навіть ці, набагато більші цифри являють собою консервативну оцінку реального поширення сексуального насильства, яке хронічно не реєструється через стигматизації жертв, почуття сорому, впевненості у безкарності ґвалтівників, виключення з обліку молодших і старших вікових категорій, а також (відсутність даних щодо) чоловіків ", - сказала Ембер Петерман, яка очолювала колектив авторів дослідження.

На думку конголезької влади, нові цифри відображають появу у жінок додаткових можливостей заявити про сексуальне насильство.

"Держава стає все більш і більш ефективною, спрямовуючи по всій країні суддів, прокурорів і поліцейських", - заявив прес-секретар уряду Ламбер Менде.

У Демократичній Республіці Конго - колишній бельгійській колонії, яку за розмірами можна порівняти з усією Західною Європою, - протягом багатьох років не припиняється внутрішній збройний конфлікт. Особливо запеклі зіткнення йдуть на сході країни.

Дослідники неодноразово помічали, що протиборчі угрупування систематично ґвалтують жінок з ворожих їм громад.

Не випадково найбільше зґвалтувань зафіксовано в охопленій війною провінції Північне Ківу, де в середньому 67 з 1000 жінок хоча б раз піддавалися зґвалтуванню.

Однак і це, й інші дослідження, свідчать про те, що сексуальне насильство поширюється за межі зони конфлікту.

Читайте також:

Каддафі роздає солдатам "Віагру", щоб вони ґвалтували жінок повстанців

Сотні дітей стали рабами "Божої армії опору" в Африці

У Пакистані виправдали чоловіків, які зґвалтували жінку за рішенням старійшин

У Конго вагітну 15-річну жертву насилля віддали заміж за ґвалтівника

Залиште свій коментар

Вибір редакції