У Мінську потай інавгурували Лукашенка

У Мінську потай інавгурували Лукашенка

Фото: Associated Press

Лукашенко "офіційно обійняв посаду президента Білорусі".

23 вересня у Палаці Незалежності в Мінську провели інавгурацію Олександра Лукашенка - він "офіційно обійняв посаду президента Білорусі".

Про це повідомило державне агентство БелТА.

"Поклавши праву руку на Конституцію, Олександр Лукашенко виголосив присягу білоруською мовою. Потім він підписав акт про прийняття присяги, після чого голова Центральної комісії Білорусі з виборів і проведення республіканських референдумів Лідія Єрмошина вручила Олександру Лукашенко посвідчення президента Республіки Білорусь", - пише агентство.

Ось що сказав Лукашенко на церемонії: "У цей урочистий день президент дає клятву на вірність Батьківщині і народу з особливим почуттям. У ньому дуже багато гордості за білорусів, які з честю пройшли випробування на міцність, перш за все, своїх переконань. День обіймання посади президента - це день нашої з вами перемоги, переконливої і доленосної. Ми не просто вибирали президента країни - ми захищали наші цінності, наше мирне життя, суверенітет і незалежність. І в цьому плані ми маємо ще чимало зробити".

Провладний телеграм-канал опублікував фото з інавгурації.

Зазначимо, що завчасно про подію не повідомлялося, а до останнього моменту інформацію не підтверджували офіційно. Раніше журналісти помітили, що до Палацу Незалежності стягнули силовиків, і туди прибув кортеж Лукашенка. У ЦВК країни журналістам "РИА Новости" повідомили, що не чули про інавгурацію Лукашенка, але глава комісії Лідія Єрмошина "кудись поїхала".

"Таємна" церемонія відбулася на тлі постійних протестів у Білорусі. Згідно з офіційними даними, Олександр Лукашенко переміг з результатом 80,23%. Його головна опонентка Світлана Тихановська отримала 9,9% голосів. Вона не визнала результати виборів та оголосила себе переможцем. 11 серпня зранку Тихановська виїхала до Литви. Євросоюз не визнає Лукашенка президентом.

Дипломатичні ігри: Кіпр блокує санкції ЄС проти Білорусі

Дипломатичні ігри: Кіпр блокує санкції ЄС проти Білорусі

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
6690
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація