Євросоюз відмовився визнавати Лукашенка президентом Білорусі

В ЄС вимагають повторних виборів.

Європейський союз не визнає Олександра Лукашенка легітимним президентом Білорусі.

Про це 15 вересня повідомив голова європейської дипломатії Жозеп Боррель.

Дипломат під час виступу в Європарламенті назвав вибори в Білорусі сфальсифікованими та наголосив на необхідності повторного голосування.

"Ми вважаємо вибори в Білорусі сфальсифікованими, тому вважаємо Лукашенка нелегітимним президентом", - заявив він.

Нагадаємо, аби розслідувати події у Білорусі та покарати винних у репресіях, комітет ПАРЄ ініціює створення міжнародного слідчого органу. Під час протестів до білоруських СІЗО потрапили тисячі людей. У справі про захоплення влади заарештували двох членів Координаційної ради — Максима Знака та Марію Колесникову. На волі нині лишається єдина членкиня президії — нобелівська лауреатка Світлана Алексієвич.

Відео Тихановська: хочеться виріти, що військового вторгнення російських солдат до Білорусі не буде

Хоче вірити, що військового вторгнення Росії в Білорусь не буде – такі сподівання висловила білоруська опозиціонерка Світлана Тихановська  після учорашньої зустрічі Лукашенка з Путіним. Білоруська опозиція шкодує, що Путін говорить з Лукашенком, а не з ними. Переговори у Сочі тривали 4 з половиною години. Путін пообіцяв Лукашенку півтора мільярда доларів кредиту. Тихановська на це звернулась до росіян із закликом подумати, що  своїми грошима вони оплатять побої білоруських протестувальників. Путін може використати слабкість Лукашенка, щоб ослабити білоруський суверенітет, - такі побоювання звучали  від початку протестів у Білорусі. Їх Лукашенко  називає прогулянкою, яка відбувається щовихідних. Минулої неділі під час маршів затримали вісім сотень білорусів - і півтисячі з них досі чекають суду в СІЗО.    

Тихановська: хочеться виріти, що військового вторгнення російських солдат до Білорусі не буде

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів