Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Москві відбулися акції на підтримку режисера Олега Сенцова

Поодинокі пікети відбулися в різних частинах російської столиці.

В Москві протягом неділі 5 травня відбулися поодинокі акції на підтримку політичного в'язня, засудженого українського режисера з анексованого Криму Олега Сенцова.

Про це пише "Радіо Свобода".

Учасники пікетів вимагали обмін утримуваними громадянами між Росією та Україною.

Активісти вийшли до станції метро "Арбатська" з плакатами "Обмін всіх на всіх! Свободу Олегу!", "Ні – війні з Україною".

Після початку акції співробітники російської поліції підійшли до Костянтина Котова для перевірки документів.

"Вони перевірили у мене паспорт, переконалися, що я громадянин Росії. Хотіли ще реєстрацію, але я не показав. Довго сперечалися, я їх переконував, що реєстрацію перевіряти вони не мають права. Врешті-решт вони пішли", – розповів один із громадських активістів Костянтин Котов.

Нагадаємо, 25 серпня 2015 року українського режисера Олега Сенцова засудили до 20 років ув'язнення в колонії суворого режиму. Йому інкримінували в Росії підготовку до вчинення терористичних актів у Сімферополі, Севастополі та Ялті. 14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування. Єдиною умовою його припинення було звільнення всіх українських політв'язнів, які перебувають на території РФ.

Він голодував 145 днів. 5 жовтня Сенцов повідомив, що припиняє голодування. За словами адвоката політв’язня, він не мав виходу, адже в російській лікарні йому погрожували почати примусове годування та "зробити з нього овоч". 

Європейський парламент 25 жовтня нагородив Сенцова престижною премією Сахарова "За свободу думки". Він став першим українцем, який отримав цю премію, що вручається від 1988 року за "винятковий внесок у боротьбу за права людини на всій земній кулі".

ВідеоУ європейських містах студенти влаштували акцію на підтримку Олега Сенцова

Провели її українські студенти Академії лідерства. Під час акції інсценували зйомку фільму, продовжити яку неможливо через відсутність режисера. Як це виглядало – у сюжеті.  

У європейських містах студенти влаштували акцію на підтримку Олега Сенцова

Залиште свій коментар

Вибір редакції