У польському Вроцлаві легендарних гномів "озброїли" GPS

Влада сподівається, що дасть раду із крадіжками популярних бронзових фігурок.

У польському Вроцлаві на одну з найвідоміших туристичних атракцій, бронзові статуетки гномів, чіпляють пристрої, що можуть визначати їхнє місцезнаходження. Але фігурки все одно зникають, ідеться в сюжеті ТСН.16:45.

Гноми порівняно з історією міста з'явилися нещодавно – лише 15 років тому. Але вже стали візитівкою міста.

Скільки їх наразі – точно ніхто сказати не може. Статуетки розкрадають на сувеніри, а нові встановлює не лише влада, а й самі містяни.

Гном запалює гасовий ліхтар на Тумському острові, пере на березі річки шкарпетки, є навіть гноми, які полюбляють сізіфову працю. Одного гнома посадили до в'язниці через крадіжку печива в друга.

ВідеоУ Вроцлаві шукають крадіїв статукток за допомогою GPS

Кожен гном уже обріс легендою, а їхні голови просто виблискують від людських рук. Це вже така забава – знайти і помацати гнома.

Історія вроцлавських гномів почалась як пам'ять про форму протесту проти польського комуністичного режиму.

"Це пов'язано з помаранчевою альтернативою, протестним рухом. Скрізь, де на стінах з'являлись антикомуністичні гасла, виникали і гноми в помаранчевих капелюшках. А потім і люди почали вдягатись, як гноми, і виходити на вулицю. Затримати їх поліція не мала підстав. З абсурдною владою і боролись абсурдно", - розповів житель міста Войцех Залевський.

Знайти самостійно гномів – не така проста справа. Вони невеликі та ховаються у найнесподіваніших місцях.

На сувеніри бронзові статуетки крадуть досить часто. Їх не здають на брухт, а залишають на згадку. Влада заморилася відновлювати і на найпопулярніші поміж викрадачів встановили GPS-маячки.

"У центрі міста є гном-лижник. Його викрадають кожного місяця, незважаючи на GPS. Гномик то з'являється, то його знову немає", - каже студентка місцевого університету Лєра Гулкович.

Місцеві жителі вірять, що саме гноми сприяють процвітанню міста. Власне, тому щороку їх стає дедалі більше.

Як уже повідомлялося, титул культурної столиці Європи цьогоріч дістався польському Вроцлаву та іспанському Сан-Себастьяну. Хоча туди вхід лише членам Євросоюзу, нашому Львову пощастило теж долучитися до цього статусу – у Вроцлаві проводять "Львівський місяць".

Кореспондент ТСН Валентина Доброта

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: