У культурній столиці Європи влаштували мистецький "Львівський місяць"

Вроцлав влаштував акцію на підтримку українського політв'язня Сенцова.

Титул культурної столиці Європи цьогоріч дістався польському Вроцлаву та іспанському Сан-Себастьяну. Хоча туди вхід лише членам Євросоюзу, нашому Львову пощастило теж долучитися до цього статусу – у Вроцлаві проводять "Львівський місяць", йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

У Вроцлаві влаштували акцію: нічні читання нон-стоп "Листів з України" – антології українських віршів, написаних вже після Майдану. Переклад англійською титрують, польською - мала озвучувати студентка Вроцлавського університету, але обійшлися без її послуг.

"Всі споріднилися з українською культурою. І навіть якщо хтось потребував перекладу, вони не хотіли цього", - кажуть організатори акції.

Спорідненість Вроцлава та Львова не випадкова, тут живе багато нащадків колишніх львів'ян. Історія Вроцлава нині як ніколи актуальна для сучасної Європи - це німецьке місто перейшло до Польщі по закінченню Другої світової, корінні жителі його покинули, а сюди переселилися на лише поляки а й українці зі Львова.

Про львівський слід в історії Вроцлава подекуди нагадають українські прізвища місцевих жителів або, скажімо, пам'ятник письменнику Олександру Фредру - колись він стояв у Львові, його перевезли сюди, а у Львові на його місці розмістили пам'ятник Грушевському. Українські сліди по всьому місту.

ВідеоЯк Україну представляють у цьогорічній культурній столиці Європи - Вроцлаві

У самому центрі Вроцлава - львівська вуличка. Тут можна випити саме львівської кави, потрапити на різні майстер класи, ну і насамперед культурна програма: сьогодні буде перформанс, завтра - література від Андрія Бондаря, а післязавтра український джаз. Окрім відомих митців, поляки готові відкривати для себе нові імена. Про це свідчить дефіцит квитків на заходи.

"Мій брат, котрий знається на мистецтві і ходить на всі культурні заходи, просить мене посприяти з квитками, бо всі розкуповуються. Ми тішимося, що до нас приїжджають з багатьох країн, але хотілося б ще більше гостей. Як тільки но бачимо українців, завжди намагаємося прокричати: Слава Україні або хай живе Україна", - каже мер Вроцлава Рафал Дуткевич.

Титул Європейської культурної столиці Вроцлаву коштував 75 мільйонів євро. Але, один злотий вкладений в культуру, каже мер Дуткевич, дорівнює трьом, що надходять до бюджету.

Вже у травні свою культурну програму Вроцлав презентуватиме у Львові. А всі гроші, зібрані від продажу "Листів з України", отримає родина засудженого в Росії кримського режисера Олега Сенцова.

Кореспондент ТСН Валентина Доброта

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: