У Румунії провалився референдум противників одностатевих шлюбів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Явка склала лише 20,4 відсотка.

Дводенний референдум у Румунії щодо встановлення визначення шлюбу як союзу між "чоловіком та жінкою" в основному законі країни закінчився ввечері у неділю, 7 жовтня.

Явка під час ініційованого противниками одностатевих шлюбів волевиявлення, за даними національного виборчого бюро Румунії, склала лише 20,4 відсотка. При цьому мінімальна явка для набуття результатів чинності становить 30 відсотків.

Таким чином, цей референдум не вплине на визначення шлюбу в Румунії, тому шлях до можливої подальшої легалізації одностатевих шлюбів в країні залишається відкритим.

Нагадаємо, що метою референдуму, скликаного за ініціативою консервативного руху "Коаліція за родину", було змінити гендерно нейтральне визначення шлюбу як союзу "подружжя" на союз "чоловіка і жінки" в румунській конституції, що ускладнило би в подальшому запровадження в країні тієї чи іншої форми одностатевих партнерств, які нині ніяк не закріплені на законодавчому рівні.

Остаточні результати референдуму очікуються у понеділок, 8 жовтня. Румунія декриміналізувала гомосексуальність у 2001 році.

Відео На референдумі у Румунії громадяни визначають долю одностатевих шлюбів

Триває дводенний референдум, на якому громадяни мають визначити - чи закріпити в Конституції поняття шлюбу як союз між чоловіком та жінкою. На сьогодні в Основному законі використовується гендерно нейтральний термін "подружжя". Правозахисники закликають бойкотувати голосування.

На референдумі у Румунії громадяни визначають долю одностатевих шлюбів

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції