У США назвали країни, яких вивели з-під іранських санкцій

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Також санкції не зачеплять кілька ядерних проектів.

Сполучені Штати тимчасово вивели з-під іранських санкцій Грецію, Індію, Японію, Південну Корею, Італію, Туреччину, Китай, а також частину Китаю Тайвань.

Про це на брифінгу розповів державний секретар США Майк Помпео.

"США зроблять виняток щодо Китаю, Індії, Італії, Греції, Японії, Південної Кореї, Тайваню і Туреччини. Кожна з цих країн вже продемонструвала значне зниження закупівель іранської нафти протягом останніх шести місяців", - заявив Помпео.

Крім цього, з-під санкцій буде виведено АЕС "Бушер" в Ірані та два ядерних проекти в країні.

"Ми вирішили надати тимчасові і вузькоспрямовані звільнення від санкцій, що дозволяють продовжити три проекти в галузі нерозповсюдження, які наразі реалізуються. Це досить складна сфера - питання нерозповсюдження. Є три. "Бушер" є одним з трьох", - підкреслив Помпео.

Найімовірніше, інші два проекти – це роботи на іранських об’єктах в Араці та Фордо.

За словами міністра фінансів США Стівена Мнучіна, санкції зачеплять більше 700 фізичних осіб, компаній, літаків та суден. Серед них, зокрема, 50 іранських банків, 200 фізичних осіб та морських суден, а також більше 65 іранських літаків.

"Це найжорсткіші санкції США, коли-небудь введені проти Ірану, вони будуть націлені на найважливіші сектори економіки Ірану, такі як енергетика, судноплавство і суднобудування, а також на фінансовий сектор. Сполучені Штати ведуть кампанію з максимальним фінансовим тиском на іранський режим і мають намір наполегливо застосовувати ці санкції, які набули чинності", - зазначив він.

Нагадаємо, на початку травня 2018 року Трамп оголосив про вихід з ядерної угоди з Іраном, укладеної в 2015 році разом з Росією, Китаєм, Великою Британією, Францією і Німеччиною. Також було оголошено про відновлення дії санкцій проти Тегерана, котрі, згідно з планом дій, знімалися в обмін на закриття ядерної програми.

ВідеоУ США проти Ірану запровадили найжорсткіші за всю історію санкції

Дональд Трамп повернув обмеження, які скасував в обмін на скорочення іранської ядерної програми попередній американський президент Барак Обама. Це санкції на експорт нафти, міжнародні перевезення і банківську сферу. 

У США проти Ірану запровадили найжорсткіші за всю історію санкції

Залиште свій коментар

Вибір редакції