Трамп оголосив про вихід США з ядерної угоди з Іраном

Дата публікації
Перегляди
5845
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Трамп оголосив про вихід США з ядерної угоди з Іраном

Фото: Reuters

Вашингтон відновить санкції проти Тегерану

Президент США Дональд Трамп у вівторок, 8 травня, оголосив про вихід своєї країни з ядерної угоди з Іраном. За його словами, Вашингтон відновить санкції проти Тегерану.

Підписуючи меморандум про вихід з ядерної угоди, Трамп назвав Іран провідною державою-спонсором тероризму, а саму угоду - "недосконалою у своїй основі".

"Я сьогодні оголошую, що Сполучені Штати вийдуть з іранської ядерної угоди. Тим часом потужні санкції набудуть повного ефекту: якщо режим продовжуватиме свої ядерні випробування, то він матиме більші проблеми, ніж це було раніше", - заявив американський президент.

Нагадаємо, від виходу з угоди Трампа наполегливо застерігали лідери інших західних країн. Зокрема, президент Франції Еммануель Макрон сказав, що, такі дії США можуть призвести до війни. Водночас президент Ірану Хасан Роухані заявив, що у разі, якщо Сполучені Штати розірвуть ядерну угоду, то вони "шкодуватимуть про це, як ніколи раніше в історії". 

Президент США Дональд Трамп неодноразово гостро критикував ядерну угоду з Іраном, підписану за президентства Барака Обами. До 12 травня Трамп має вирішити, чи США й надалі призупиняють дію санкцій проти Ірану за умовами ядерної угоди. Це рішення фактично визначить подальшу участь США в угоді. Між тим Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) неодноразово заявляло у своїх щоквартальних звітах, що Іран не збагачував уран вище допустимого рівня.

 

30 років санкцій проти Ірану

 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
5845
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація