Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У США шукають гроші для боротьби з вірусом Зіка

Палата представників схвалила близько третини від потрібної суми.

Президент США Барак Обама розкритикував конгрес за відмову прийняти його пропозицію про виділення 1,9 млрд доларів для боротьби з поширенням вірусу Зіка.

Раніше в четвер стало відомо, що майже 300 вагітних жінок в США заражені вірусом. "На жаль, до теперішнього моменту сенат схвалив виділення трохи більше половини коштів, які були запитані. Палата представників схвалила близько третини від потрібної суми", - заявив Обама.

При цьому, за його словами, схвалені кошти були взяті з фонду, створеного для боротьби з лихоманкою Ебола.

Вірус Зіка цього літа може поширитися на Європу, хоча ймовірність серйозної спалаху захворювання невисока, заявила Всесвітня організація охорони здоров'я.

За даними ВООЗ, найбільш схильні до поширення вірусу узбережжя Чорного моря в Росії і Грузії, а також острів Мадейра. Країни, де рівень небезпеки спалаху оцінюється як помірний, - Франція, Іспанія, Італія і Греція.

У Великобританії ризик поширення вірусу малий. ВООЗ закликає владу країн знищити місця розмноження москітів та інформувати населення, особливо вагітних жінок - про негативні наслідки захворювання.

Спочатку вважалося, що приводить до важких уроджених дефектів вірус Зіка передається через укуси однієї з різновидів москіта - Aedes aegypti, або комара жовтолихоманливого. Однак пізніше з'ясувалося, що процес передачі захворювання більш складний. Вірус Зіка небезпечний для майбутніх матерів тим, що пов'язаний із серйозними вродженими вадами розвитку, у тому числі мікроцефалією у новонароджених дітей.

Вірус Зіку в Європі

Нагадаємо, що в минулому році вірус Зіка охопив країни Латинської Америки, а потім поширився і в США і Європу. Раніше Всесвітня організація охорони здоров'я назвала вірус Зіка загрозою світового масштабу. За даними ВООЗ, створення вакцини від захворювання знадобиться півтора року.

Пізніше стало відомо, що більше 2 млрд людей проживають в регіонах світу, де існує небезпека поширення вірусу Зіка, йдеться в дослідженні.

Залиште свій коментар

Вибір редакції