У Тимошенко з'явився "товариш по нещастю" в Єгипті

У Тимошенко з'явився "товариш по нещастю" в Єгипті

Хусейн Салем

У Каїрі суд заочно засудив колишнього чиновника до семи років позбавлення волі за невигідні для країни газові контракти.

Каїрський суд виніс заочний вирок Хусейну Салему - колишньому єгипетському чиновнику, який відповідав за підписання угод на постачання природного газу до Ізраїлю.

Суд визнав помічника Хосні Мубарака винним у тому, що він небезкорисливо уклав невигідні для своєї країни угоди на продаж палива. За це Салему призначили покарання у вигляді семи років позбавлення волі.

Крім того, він і його діти - син і дочка Халед Магід - зобов'язані сплатити державі компенсацію збитків на суму близько 4 мільярдів доларів.

Зараз Салем разом з дітьми перебуває за кордоном - в Іспанії. За запитом єгипетських колег місцева влада заарештувала екс-чиновника. Іспанський суд тепер вирішує, чи можна екстрадувати Салема на батьківщину.

Зазначимо, що за подібний злочин в Україні 11 жовтня було засуджено екс-прем'єра Юлію Тимошенко – вона також отримала сім років позбавлення волі. Колишнього главу уряду та одного з лідерів опозиції визнали винною у перевищенні службових повноважень при укладанні на початку 2009 року газової угоди з Росією.

Вирок Тимошенко викликав несхвалення з боку країн Заходу, які висловили "глибоке розчарування" подіями в Україні.

Читайте також:

Західні ЗМІ про вирок Тимошенко: це чорний день для Європи

Екс-президент Єгипту виявився найбагатшим диктатором у світі

Тимошенко "світить" 12 років за борги ЄЕСУ

Україна без Тимошенко: опозиція осиротіла, вплив Януковича посилиться

Повʼязані теми:

Наступна публікація