Встали з колін? Що насправді чекає на Росію в 2016 році

Прогнози і оцінки аналітиків, які розповіли, що чекає Російську Федерацію в прийдешньому році.

Уряд РФ все ще розраховує на оптимістичний економічний прогноз на 2016 рік. Мовляв, економіка почне відновлюватися в кінці поточного року, а вже наступного року відновиться зростання ВВП на 2,3%.

ТСН.ua зібрав прогнози та оцінки експертів і аналітиків, які розповіли, що чекає на Російську Федерацію в прийдешньому році.

Володимир Путін і пропрезидентська партія "Єдина Росія" обіцяла колосальне зростання економіки, масове будівництво індивідуального житла, розвиток транспортної мережі в зарубіжних напрямках, а також швидке зростання доходів усіх категорій громадян.

"Ми стверджуємо, що XXI століття буде століттям Росії. Ми стоїмо на порозі безпрецедентного зростання національної економіки, якого ще не знала світова історія. Російське диво буде досягнуто зусиллями об'єднаних навколо партії "Єдина Росія" і громадян, на основі максимального використання унікального інтелектуального потенціалу країни та відкриттів, зроблених російськими вченими за останні роки", - йдеться в маніфесті "Єдиної Росії" в 2002 році.

"Росія буде лідером світової політики й економіки"

На думку російських експертів, для того, щоб підняти економіку Росії, перш за все необхідно зупинити рецесію. Основними ж чинниками є: зниження цін на нафту; введені Заходом санкції; різке скорочення потоку іноземних інвестицій, а також обмеження трудових ресурсів.

Основний ризик для Росії в 2016 році полягає в цінах на нафту. Російський економіст з ринків Capital Economics Ліза Єрмоленко стверджує, що рецесія в Росії триватиме і в 2016 році, пояснюючи це падінням цін на "чорне золото". Про це вона повідомила видавництву РБК. За її словами, падіння ціни "чорного золота" на 10 доларів за барель скорочує експортні доходи бюджету РФ на 25 млрд доларів. Економіст вважає, що у зв'язку з цим, дефіцит може досягти 6% ВВП замість запланованих 3%.

Тим не менш, незважаючи на оцінки економістів, президент РФ Володимир Путін вважає, що з другого кварталу 2015 року економіка РФ продемонструвала стабільність, а криза в країні минула.

"Ми знаємо з вами, що економічна ситуація непроста, але вона не критична. Нам потрібно прийняти вірні рішення, що мають на меті зміцнення економічного потенціалу країни. Для цього у нас все є", - заявив президент РФ.

Своєю чергою, заступник глави Міністерства економічного розвитку РФ Олексій Ведев зазначив, що Росії варто готуватися до затяжної фінансової кризи.

"Консервативний сценарій передбачає траєкторію зниження нафти (російського сорту Urals) до 40 доларів США за барель – середньорічний рівень в 2016 році і збереження її на цьому рівні до кінця 2018 року. За нашими оцінками, таке зниження означатиме повторний шок для російської економіки, зовнішній шок, що потребує додаткового часу для адаптації до цих нових умов", - зазначив Ведев.

Санкції, низька конкурентоспроможність економіки, велика частка держсектора, монополізація, слабо розвинений фінансовий сектор, корупція та неефективність управління, все це заважало і буде заважати розвитку економіки.

"Швидке зростання доходів всіх категорій громадян з 3900 рублів"

Але є ризики для економіки Росії більш значні, ніж падіння цін на нафту. Зарплати і прибутки населення знижуватимуться і в 2016 році, незважаючи на те, що уряд Росії щосили намагається уповільнити інфляцію. За прогнозами економічних аналітиків, доходи населення, якщо і почнуть відновлюватися, то це відбудеться не раніше 2018 року.

За результатами дослідження фонду "Громадська думка" відомо, що майже половина росіян (49%) поскаржилася на погіршення матеріального становища за підсумками 2015 року, а ще 34% респондентів не сподіваються на поліпшення і чекають подальшого погіршення матеріального становища.

"Кожен громадянин Росії буде сплачуватиме за тепло та електроенергію в два рази менше"

За даними Росстату за листопад, реальні зарплати населення знизилися на 10,9%. У третьому кварталі 2015 року прожитковий мінімум в Росії знизився з 10 017 до 9673 рублів. Кількість бідних людей склала 17,9 мільйонів осіб (12,4% від загальної чисельності населення). Мінпраці очікує, що за підсумками 2015 року реальні доходи росіян впадуть ще на 4-5%. Таким чином, праця в Росії дешевша, ніж у Китаї та Мексиці.

Екс-голова Міністерства фінансів Росії і голова Комітету громадських ініціатив Олексій Кудрін переконаний, що Росія ще не бачила піку проблем в економіці, а росіянам варто очікувати гіршого.

"Нещодавно, багато експертів, і я теж, вважали, що ми досягли дна, або, як ще кажуть, пройшли пік кризи. Але сьогодні ми бачимо деякі додаткові погіршення, які вже показує нам листопад", - повідомив Кудрін.

Також екс-глава Мінфіну Росії зробив свої прогнози на 2016 рік. Кудрін вважає, що якщо ціни на нафту знижуватимуться, то на "нас чекає продовження падіння економіки", а також "знизяться державні витрати, це неминуче, оскільки й доходів буде менше".

"Кожен громадянин Росії отримуватиме пенсію, на яку заслуговує"

У жовтні, уряд Росії підтримав законопроекти, які урізають грошове забезпечення пенсіонерів. Чиновники пояснили це тим, що в бюджеті не вистачає грошей.

В 2016 році показник індексації пенсій в РФ скоротять утричі. Таким чином, виплати пенсіонерам планується збільшити всього на 4% замість прописаних нині в законодавстві 11,9% (за рівнем інфляції 2015 року).

Росія вирішила зекономити на пенсіонерах і заморозити накопичувальні пенсії. Таке явище не вперше відбувається в РФ, спочатку це було зроблено в 2014 році, що допомогло уряду заощадити 244 млрд рублів бюджетних коштів. Після чого, уряд прийняв рішення подовжити заморозку пенсійних накопичень на 2015 рік і заявило, що обговорює ідею повної відмови від накопичувальних пенсій.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: