WikiLeaks викрив держави, які стежать за своїми громадянами

Дата публікації
Перегляди
3509
Поділитись:
WhatsApp
Viber
WikiLeaks викрив держави, які стежать за своїми громадянами

У списку компаній, що продають технології стеження, на сайті WikiLeaks, згадані й дві російські.

На сайті розміщена інформація про 160 компаній у 25 державах / Фото: WikiLeaks
Скандально відомий сайт WikiLeaks, який спеціалізується на розміщенні секретної інформації, оголосив в четвер, 1 грудня, про запуск нового проекту.

Викриття будуть стосуватися компаній, що продають технології, які дозволяють державним службам стежити за своїми громадянами, повідомив керівник і засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж.

"Сьогодні ми викладаємо понад 287 документів, у яких розкривається реальний масштаб міжнародної індустрії стеження за масами людей - індустрії, яка продає технології як демократичним, так і диктаторським режимам, які дозволяють здійснювати стеження за населенням цілих країн", - заявив засновник WikiLeaks.

На сайті розміщена інформація про понад 160 компаній у 25 державах, які займаються розробкою технологій, що дозволяють вистежувати людей по їх мобільним телефонам, адресам електронної пошти та історії пошукових запитів в інтернеті.

У списку компаній, що продають технології стеження, на сайті WikiLeaks, згадані й дві російські - "Мобільний криміналіст" (Oxygen Software) і Speech Technology Center.

Крім того, сайт-партнер WikiLeaks Owni.fr у четвер розповсюдив інформацію про те, що французька компанія Amesys надавала послуги режиму колишнього лідера Лівії Муаммара Каддафі з пошуку і стеження за низкою лідерів опозиції в інтернеті.

Масштабна публікація нових даних на WikiLeaks, про яку оголосив Ассанж, стала першою з 24 жовтня 2011 року. Тоді ряд світових ЗМІ повідомив, що скандально відомий ресурс призупиняє розміщення даних через проблеми з фінансуванням.

Гучний скандал навколо WikiLeaks вибухнув після публікації на сайті документів дипломатичної служби США. У документах, викладених на WikiLeaks 29 листопада 2010 року, містяться, зокрема, досить невтішні висловлювання на адресу світових лідерів. Як наголошується на сайті, більше 250 тисяч опублікованих файлів - найбільша в історії добірка конфіденційних документів, які коли-небудь опинялися у відкритому доступі.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3509
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація