Тримай Арт: 9 головних мистецьких подій в Києві

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Тримай Арт: 9 головних мистецьких подій в Києві

Театральні декорації чи японські гравюри, іронічний живопис чи місто в пастелі, щемливий арт-брют чи античний бестіарій – виставки в столиці на будь-який смак.

Музеям першим дозволили відкритися після жорсткого карантину. Вони ж і залишаються головними осередками подій дивного, але цікавого 2020 року.

Туризм ТСН.ua підготував огляд виставок Києва, які не варто пропустити, адже саме там можна духовно збагачуватись, не порушуючи карантинних правил.

День знань. Владислав Шерешевський

Галерея White World (вул. Пушкінська, 21а)

1-22 вересня

Вхід вільний

«День знань» - це виставка свіжого, блискучого і дотепного живопису Владислава Шерешевського.

Владислав Шерешевський. "Зашквар". Фрагмент картини

Працьовитий автор представив усі роботи, створені за півроку. А оскільки це є половина 2020-го року, то написані твори, по-перше, дуже різні, а по-друге відображають швидкі зміни настрою і плину думок, викликані видатними вихилясами року 2020.

Колективна міфологія, що наразі буйно квітне, та її авторська інтепретація – ось головна тема вересневої виставки Владислава Шерешевського. Там є роботи, написані до вірусу; роботи, написані в гостру фазу вірусу; і, нарешті, роботи, написані в період звикання до вірусу.

Незмінна лише  авторська традиція іронічного погляду на речі, приправлена оптимізмом.

Матвій Вайсберг у Музеї Ханенків

Музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків (вул. Терещенківська, 15)

3 - 27 вересня

Вхід: від 80 грн

Матвій Вайсберг — київський живописець, ілюстратор, графік, автор понад 30 персональних виставок в Україні та за її межами. Його твори зберігаються у багатьох музеях і приватних колекціях по всьому світу.

Наразі він вирішив створити свій власний «уявний музей». Цей термін належить французькому культурологу Андре Мальро, який вважав, що кожна епоха і кожна людина складає власний пантеон найкращих витворів мистецтва. Матвій збирає персональний «уявний музей» не віртуально, а з пензлем у руці.

Матвій Вайсберг

Особливий жанр своїх робіт, присвячених творчості старих майстрів, він офіційно визначає як «штудії», а неофіційно — «освідчення у коханні».

У Музеї Ханенків глядачам доведеться самим вирішувати, як називати його нові й досі ще ніде не представлені твори. Рефлексіями? Метафорами? Або якось інакше, — адже в них вкладено самопізнання майже п’яти століть олійного живопису, що безперервно змінювався, рефлексував, бунтував і заперечував сам себе, втім продовжувався і, як засвідчують картини Матвія Вайсберга, — далі буде.

Місто. Спостереження. Олеся Джураєва і Олександр Богомаз

Галерея Imagine Point (Голосіївський проспект 86/1)

3 -19 вересня

Вхід вільний

Олеся Джураєва і Олександр Богомаз живуть у місті, і спостерігають за ним - кожен у власному стилі.

Олеся Джураєва

Олександр Богомаз представляє серію графіки, створеної протягом останніх років. Техніка – пастель, акрил на папері. В його роботах місто є монументальним, незмінним. Деякі споруди знайомі, але скоріше постають у вигляді символа – символ міста в цілому, символ окремих його артефактів.

Олеся Джураєва в своїй серії ліногравюр поєднує статичність споруд міста з плинністю руху його жителів. Світло струмує відблисками різних настроїв. Локації, зображені на її роботах, містять у собі універсальні коди. Саме тому роботи Олесі привертають увагу глядача та виставляються у галереях різних країн Європи, та на інших континентах.

Untitled. Наталя Волкова

Арт галерея «ХудГраф» (вул. Межигірська 23/22)

3 -17 вересня

Вхід вільний

В затишному подільскому дворику, де розмістилась арт галерея «ХудГраф» покажуть загадкові роботи загадкової художниці.

Дніпровська художниця Наталя Волкова знайшла ідеальну форму взаємодії з глядачем – треба просто залишати йому простір для уяви. Тому у проекті всі роботи без назви. Абстракція без асоціацій.

Наталя Волкова

Завдання авторки було зробити вдалі композиційні плями і тональність, поєднання кольорів, як лаконічних і відкритих, дзвінких, так і безлічі сірих відтінків, де сірий виступає самостійним кольором. Потім треба було добре скомпонувати плями, без випадковостей в роботі, не відводячи глядача ні в які асоціативні ряди і не зачіпаючи ні соціальні, ні особисті теми.

Античний бестіарій. Анастасія Подерв’янська

Dymchuk Gallery (Ярославська, 21)

10 вересня - 4 жовтня

Вхід вільний

Dymchuk Gallery представляє серію текстильних полотен Anastasiia Podervianska за мотивами античних міфів. Роботи виконані у техніці ручної вишивки та колажу. Анастасія Подерв’янська — художниця, яка переосмислює традиційні форми народної творчості.

Анастасія Подерв'янська. Мінотавр

Основною формою її практики є масштабні текстильні панно, які вона створює, колажуючи шматочки тканини і доповнюючи складною ручною вишивкою. Основою для роботи може стати будь-який матеріал — килим з блошиного ринку, плед, мереживо чи старий одяг. 

У проекті “Античний бестіарій” художниця звернулася до чудовиськ та фантастичних істот, які населяють давньогрецьку міфологію. Вона фокусується на персонажах, для яких притаманне поєднання людського та тваринного начала, а також на еротизмі як незмінній складовій античного світогляду.

Несвоєчасне. Віктор Сидоренко

M17 Contemporary Art Center (вул. Антоновича, 102-104)

10 вересня - 18 жовтня

Вхід вільний

Віктор Сидоренко - знаний та успішний український митець, професор живопису, куратор, дійсний член і віце-президент Національної академії мистецтв України, директор і засновник Інституту проблем сучасного мистецтва Академії мистецтв України.

Віктор Сидоренко. Із серії "Пляж та берег"

Переглянути лінійність історичної перспективи, замислитись над «оптичними ілюзіями», якими Віктор Сидоренко змінює наш погляд у минуле і теперішнє, запрошує Центр сучасного мистецтва М17.

Експозиція виставки включила два проєкти художника. Перший – робота «Пляж і берег», яку Віктор писав протягом 2004-2017 років. Другий – нові роботи до вже відомої серії під назвою Un-Timely; вони також зображують пляжний відпочинок.

Пляж – об’ємна метафора, яка може бути інтерпретована у безліч способів. Самий собою пляж є особливим культурним явищем і, мабуть, найпростіше зчитується як метафора колективності. Але чим є спогад і як він конструюється? чим для нас сьогодні є культури минулих епох – «пляжем» чи «берегом» (ми всередині чи споглядаємо зі сторони)? у яких стосунках минуле знаходиться із сьогоденням? На ці питання шукати відповіді глядачі будуть разом з автором.

Крапка, лінія, можливості

PinchukArtCentre (вул. Велика Васильківська/Басейна 1/3-2)

11 вересня 2020 – 3 січня 2021 року

Вхід вільний

Виставка «Крапка, лінія, можливості» - це історії людей, які навчилися через мистецтво виражати себе. Це виставка, яка виросла з натхнення та сміливості нової групи художників, що раніше не мала публічного голосу. Людей, що віднайшли дружбу, захопливу справу і способи комунікації, яких вони гостро потребували.

Починаючи з 2016 року PinchukArtCentre запрошує художників з особливостями розвитку (аутизм, синдром Дауна, розумова відсталість) взяти участь у «Майстерні можливостей». Так, у співпраці з Катею Бучацькою, Микитою Каданом, Давидом Чичканом та Анною Щербиною, розпочалася творча подорож довжиною в чотири роки.

Майстерня можливостей

«Крапка, лінія, можливості» ділиться історіями цих людей. Деякі з них ще кілька років тому не могли навіть доторкнутися до чистого аркушу паперу. Згодом на аркуші з'явилася крапка. А з крапки виросли лінії, кольори, форма і образи. Це все росло разом з ними, їхньою впевненістю та вірою в те, що вони можуть зробити можливим.

Глядачам представлять роботи двадцяти двох художників, що пройшли шлях від фантазії до реальності, досліджуючи власну особистість і власні межі.

Андрій Сагайдаковський. Декорації. Ласкаво просимо!

Мистецький Арсенал (вул. Лаврська, 10-12)

18 вересня 2020 – 24 січня 2021

Вхід: вхід 80 гр.

«Андрій Сагайдаковський. Декорації. Ласкаво просимо!» — виставковий проєкт Мистецького арсеналу, що продовжує лінію репрезентації визначних імен у новітній історії українського мистецтва, до якої належать персональні виставки Олега Голосія, Кирила Проценка, Олександра Гнилицького. Серед уже реалізовних, проєкт Андрія Сагайдаковського вирізняється своїм експериментальним характером — простір Арсеналу перетвориться на тотальну інсталяцію, створену митцем. Це дозволить якнайповніше зануритися в творчість автора, побачити його метод в дії.

Андрій Сагайдаковський. Happy Life

У своїй творчості митець застосовує аномальні звуки, їдкі та специфічні запахи, «трешові» матеріали, кострубаті написи. Глядач має змогу сам вирішувати, як тлумачити інформаційну та смислову складові встановлених декорацій. Адже вони дозволяють постійно міняти місцями ілюзію та реальність і у такий спосіб дезорієнтувати відвідувача, вносити в його сприйняття дещицю сумніву, перевертати загальноприйняту оптику розпізнавання видимого. Такі декорації є ніби грою із залами і в залах. У просторі цікаво блукати в захопливому очікуванні того, що буде далі, що відкриватиметься в наступних приміщеннях, що ще запропонує автор.

Андрій Сагайдаковський народився в 1957 році у Львові. У 1979 році закінчив факультет архітектури Львівського політехнічного інституту. У 2012 році Андрій Сагайдаковський став лауреатом премії Першої Київської міжнародної бієнале сучасного мистецтва ARSENALE АWARDS у номінації Відкриття ARSENALE. Живе та працює у Львові.

УКІЙО-Е. Мистецтво мінливого світу

Галерея Artarea ( вул. Софіївська 11-15)

26 вересня – 31 жовтня

Вхід: 150 грн.

Галерея Artarea презентує широкому загалу більш ніж 300 японських гравюр 18 – 20 сторіч. Кацусіка Хокусай, Кітаґава Утамаро, Тойохара Кунітіка та ін.

Споглядаючи японське мистецтво, навчитися бачити красу у повсякденності, осягнути геніальність простих речей - ось найголовніше завдання. Життя, як і цвітіння сакури, доволі швидкоплинне. Сьогодні ви споглядаєте маленькі квіти на дереві, а вже завтра їх знесе поривом вітру у весняну заметіль.

Кацусіка Хокусай

УКІЙО-Е - унікальне явище у світовому мистецтві, у перекладі з японської мови означає «картини плинного світу». Це кольорова гравюра, що глибоко ілюструє повсякденне життя японців того часу.

В унікальній digital-галереї ви побачите мультимедійну експозицію: суворі самураї та гейші, театр Кабукі та борці сумо, химери та чудовиська оживають у захопливому відео-арті за мотивами японської ксилографії.

У рамках проєкту ARTAREA також проведе низку тематичних заходів, які допоможуть пізнати культуру та мистецтво Японії.

Нагадуємо, що є п'ять ідей, як провести вихідні в Києві. 

Наступна публікація