Дитина народилася через 20 років після зачаття

Дитина народилася через 20 років після зачаття

Ілюстрація

Ембріон, створений в 1990 році, був перенесений в матку 42-річної американки, яка народила здорове немовля вагою більше 3 кг.

У США з'явилася на світ дитина, зачате в пробірці 20 років тому. Ембріон, створений в 1990 році, був перенесений в матку 42-річної американки. За словами лікарів, це найтриваліший термін зберігання ембріона в кріобанку, який завершився народженням здорової дитини.

Жінка, що виносила незвичайне немовля, пройшла кілька невдалих циклів ЕКЗ з використанням власних яйцеклітин. Подальше лікування було визнано недоцільним, після чого лікарі запропонували пацієнтці імплантацію "донорського" ембріона.

Чотири таких ембріона були отримані від подружньої пари, яка успішно пройшла ЕКЗ в 1990 році. З чотирьох ембріонів двоє були серйозно пошкоджені при розморожуванні, ще один ембріон загинув після перенесення в матку.

Тим не менш, вагітність завершилася успішно: жінка народила здорове немовля вагою більше 3 кг.

20-річний термін зберігання ембріона після ЕКЗ є абсолютним рекордом. У 2005 році в США народженням здорової дитини завершилася вагітність, що стала результатом використання ембріона, який зберігався в кріобанку протягом 13 років.

Читайте також:

Нобеля з медицини отримав автор технології "зачаття у пробірці"

Створено перший у світі штучний яєчник

Здійснено прорив у генетиці: у США вперше створили "штучне життя"

Вчені штучно виростили сперматозоїди та яйцеклітини

Повʼязані теми:

Наступна публікація