Вчені штучно виростили сперматозоїди та яйцеклітини

Нове відкриття американських вчених дає можливість повністю створити людину з пробірки - знадобляться лише клітини з чоловічої та жіночої шкіри.

Американські вчені змогли в лабораторних умовах створити з людських стволових клітин статеві.

Відкриття вже назвали сенсаційним. Як написала британська преса, чоловіки та жінки для продовження роду більше не потрібні. У майбутньому експеримент науковців дозволить повністю вирішити таку проблему, як безпліддя. Водночас етична сторона питання викликала бурхливу дискусію.

Яйцеклітини і сперматозоїди з пробірки з'явилися на світ у Каліфорнійському університеті Стенфорда: учені зуміли підібрати правильний комплекс хімікатів і вітамінів для їх вирощування.

Сперматозоїди, ймовірно, досягли зрілості. Яйцеклітини сильно від них відстали, але все таки прожили рекордно довго у порівнянні з іншими експериментами.

У дослідженні використали стволові клітини, взяті у ембріонів в перші дні після зачаття, але науковці сподіваються повторити свій успіх на матеріалі клітин шкіри людини.

Відкриття дає можливість створити людину з пробірки. Тобто реальні люди від процесу продовження роду можуть бути усунуті. Але учені наполягають, що головна мета – допомогти людям, які через серйозні хвороби раніше не могли мати дітей. Крім того, це дозволить гомосексуальним і лесбійським парам також мати біологічних дітей.

З іншого боку, виникають серйозні питання щодо безпеки. "Ми йдемо проти природи. Крім того, це створює цілий спектр біологічних ризиків, наприклад, мутації", - вважає професор Кембріджського університету Азім Сурані.

Це відкриття - тільки початок довгого шляху. Випробування займуть ще щонайменше п'ять років. Дослідження йтимуть одразу в декількох напрямках. Фахівці, зокрема, спробують позбавити людину від генетичних захворювань. Але чи зможе наука вчасно зупинитися, а головне, коли наступає це "вчасно", - на ці питання у лабораторії відповідей немає.

Читайте також:

Донор сперми передав смертельну генетичну хворобу 9 з 24 своїх дітей

Скандальний лікар з Кіпру таємно клонував 14 людських ембріонів

Британські вчені створили штучну сперму

Учені порахували, що сексу вже 365 мільйонів років

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: