Здійснено прорив у генетиці: у США вперше створили "штучне життя"

Американські вчені вперше синтезували штучну клітину. Створені бактерії можна буде використовувати для виробництва дешевого палива і нових ліків.

Крейг Вентер
Крейг Вентер
Американським вченим вдалося зробити перший крок на шляху до створення штучного життя. Дослідницька група на чолі з "чаклуном геному", прихильником синтетичної біології Крейгом Вентером змогла вперше синтезувати штучну клітину.

Науковці синтезували штучну ДНК і пересадили її від бактерії роду мікоплазма до іншої, від якої залишили тільки оболонку. Мікоплазми - це досить обширна група хвороботворних паразитичних мікроорганізмів. Після безлічі спроб новий мікроб почав поводитися, як живий організм, зокрема, - розмножуватися, тобто створювати нові клітини.

"Цей досвід відкриває нові можливості для науки. Це справді перший крок на полі синтетичної біології, яка починається з комп'ютера. Ми виробляємо паливо з чадного газу, використовуючи енергію сонця, ми намагаємося зробити нові вакцини. І я думаю, що складно знайти сферу життя, в якій не буде використовуватися нова технологія ", - заявив Крейг Вентер.

За словами вченого, він прагне використовувати створені бактерії у виробництві дешевого палива і синтезувати з них морські водорості, які могли б очищати атмосферу від вуглекислого газу. На їхній основі також можна було б розробити якісно нові вакцини.

Читайте також:

У США створюють армію безсмертних солдатів-рабів

Вченим вдалося штучно відновити нервові клітини

Генетики вивели бактерії, які переробляють відходи на біопаливо

Французьким вченим вдалося генетично змінити групу крові

ВідеоУ США вперше створили "штучне життя"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: