Слони бояться жіночого крику більше, аніж вибуху

Слони бояться жіночого крику більше, аніж вибуху

Слони бояться вереску дівчат / Фото: AFP

Слони можуть пережити вибухи динаміту, але перелякано втікають від дівочого вереску.

Раніше вважалося, що найбільші у світі тварини починають покриваються від страху "сиротами", побачивши мишку, але виявилося, що для слонів є щось страшніше, ніж дрібні гризуни. Учені з Корнельського університету в Ітаці, штат Нью-Йорк, виявили, що сірі гіганти, які проживають в лісах Центральної Африки, найбільше боятися жіночого крику. Причому звуки від вибуху динаміту не викликають у них такої паніки, як вереск дівчат.

В експериментах Петро Вреде і його колеги використовували пристрої для підслуховування - схожі на ті, що застосовуються для звукового моніторингу китів у національному парку Габона або для визначення сейсмічної активності при розвідці нафти в Лоанго.

Після збору 27000 годин записів, команда проаналізувала, як динамітні вибухи та інша діяльність людини, така як водіння автомобіля, налаштування обладнання та підвищений голос, впливають на поведінку слонів.

У результаті було встановлено, що багато дій людей сприймаються слонами як інтенсивний грім, але тільки не крики, особливо ті, які виходять від представниць прекрасної статі. Виявилося, що жіночий вереск може змусити слона втікати, не озираючись.

Справа в тому, що голосові зв'язки у жінок можуть взяти дуже високі ноти, в тому числі на рівні ультразвукових хвиль, до яких чутливий звуковий апарат слонів. А це викликає стрес, і тому предки мамонтів ховаються від гріха подальше.

Читайте також:

У лісах Африки знайшли міні-слона розміром з кішку

В Африці випадково знайшли рідкісне рожеве слоненя

Вчені розгадали "таємну" мову слонів

Повʼязані теми:

Наступна публікація