"Совам" складніше кинути курити, ніж "жайворонкам"

Дата публікації
Перегляди
2553
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Совам" складніше кинути курити, ніж "жайворонкам"

"Сови" курять більше

Вчені стверджують, що "люди-сови" більш схильні до пошуку задоволень і швидше отримують різні залежності.

Люди, які звикли не спати вночі, курять більше, ніж ті, хто рано засинає і рано прокидається. Це виявили дослідники на чолі з доктором Уллою Бромз з Університету Гельсінкі.

Однією з причин явища вчені вважають стимулюючу дію нікотину, що дозволяє "совам" відганяти сон. Також фахівці не виключають впливу генів. Відомо, що "люди-сови" більш схильні до пошуку задоволень і швидше отримують різні залежності, ніж "люди-жайворонки".

Зазначимо, вчені зізнаються, що істинний фізіологічний механізм явища їм поки не зрозумілий. Тому фахівці не виключають і соціальний чинник.

Ті, хто звик пізно лягати спати часто проводять ночі в барах і клубах, де люди багато курять. Таке оточення розвиває звичку курити і заважає від неї позбутися.

Нагадаємо, українцям можуть заборонити курити вдома, у власних авто, купувати сигарети менше ніж за 300 метрів від транспортних зупинок і дивитися на процес куріння у фільмах.

Такі нововведення пропонує законопроект №6595 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо захисту здоров'я громадян від результатів вживання тютюнових виробів)", зареєстрований наприкінці червня в парламенті. Автори законопроекту - "нашоукраїнець" Юрій Кармазін та "регіоналка" Тетяна Бахтєєва.

В той же час, ряд опитаних народних депутатів і експертів вважають цей законопроект абсурдним і таким, що дискредитує ідею боротьби з курінням.

Читайте також:

Депутати хочуть заборонити українцям курити вдома

Раді запропонували притягати неповнолітніх курців до відповідальності

Дівчина померла після того, як їй пересадили легені курця

Українці на другому місті за кількістю курців у світі

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2553
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація