Раді запропонували притягати неповнолітніх курців до відповідальності

Депутати від НУ-НС запропонували парламенту ввести адміністративну відповідальність осіб, які не досягли повноліття, за куріння.

Депутати Верховної ради Юрій Костенко, Іван Заєць та Ярослав Джоджик (усі - фракція Блоку "Наша Україна - Народна самооборона") пропонують парламенту ввести адміністративну відповідальність осіб, які не досягли повноліття, за куріння.

Про це сказано в законопроекті №6457 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів в частині заборони вживання тютюнових виробів", зареєстрованому в Раді 1 червня.

Зокрема, пропонується доповнити Кодекс про адміністративні порушення статтею "Куріння тютюнових виробів неповнолітніми", яка б припускала отримання особою, що не досягла 18 років, за куріння тютюнових виробів попередження або ж накладення штрафу від 3 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 до 170 гривень).

При повторному ж аналогічному порушенні, за яке неповнолітній уже отримував адміністративне стягнення, передбачається штраф від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 до 340 гривень).

Крім того, цим законопроектом пропонується розширити перелік заборонених місць для куріння, зокрема документ зараховує до таких заборонених місць зони спільного користування житлових багатоповерхових будинків, відкриті майданчики закладів громадського харчування, місця дитячого відпочинку-ігротеки, комп'ютерні клуби, кінотеатри й прилеглі до них території, зупинки громадського транспорту, включаючи 30-метрову зону поруч із ними.

Також забороняється паління в зонах відпочинку, включаючи парки, пляжі, сквери, на літніх майданчиках, а також у релігійних спорудах, включаючи 30-метрову зону поруч із ними.

У закладах розважального типу (враховуючи нічні клуби й дискотеки) передбачається передбачити тільки 10% площі для потреби курців, тобто своєрідну закриту кімнату для куріння.

Як повідомляло агентство, Міністерство охорони здоров'я вказує на скорочення кількості курців на 2,1 процентного пункту до 23,5% в 2009 році порівняно з 2008.

В 2009 році, відповідно до програми, передбачалося зменшити поширеність куріння до 24%.

Читайте також:

Дівчина померла після того, як їй пересадили легені курця

Африканці курять мозок грифів, щоб передбачити переможця чемпіонату світу

Українці на другому місті за кількістю курців у світі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: