Бакая виправдали за статтею, за якою засудили Тимошенко

Бакая виправдали за статтею, за якою засудили Тимошенко

Ігор Бакай. Ілюстрація / Фото: УНІАН

Прокуратура заморозила кримінальну справу проти екс-керівника Держуправління справами Ігоря Бакая, яку було порушено за тією ж статтею, що й справа Тимошенко.

Прокуратура заморозила кримінальну справу проти екс-керівника Держуправління справами Ігоря Бакая, яку було порушено за тією ж статтею, що й справа Тимошенко.

Про це пише газета "Дело" з посиланням на лист старшого помічника прокурора Києва з питань забезпечення доступу до публічної інформації року.

Видання нагадує, що прокуратура так і не заперечила рішення Апеляційного суду Києва від 14 квітня 2010 року, що визнав правомірним закриття кримінальної справи проти Бакая.

Таким чином, уже 1,5 року правоохоронний орган, що обвинувачував Бакая в зловживанні службовим становищем і в перевищенні службових повноважень (ч.2 ст. 364, а також ч.3 ст.365 Кримінального кодексу, за яким кваліфікують обвинувачення проти Тимошенко), тримає паузу в гучній справі.

Нагадаємо, в 2005 році Генпрокуратура порушила кілька кримінальних справ проти Бакая.

У правоохоронному органі його обвинувачували у відчуженні державного майна, незаконному формуванні джерел фінансування Держуправспаравами й наданні житла співробітникам ДУС, порушенні законодавства про бюджетну систему, службову недбалість, заволодіння чужим майном.

Зокрема мова йшла про відчуження майнових комплексів "Готелю "Дніпро", "Готелю "Україна", нерухомого майна Національного комплексу "Експоцентр України".

Крім того, Бакая й інших службових осіб ДУСі підозрювали в тому, що вони безоплатно використовували авіаційну техніку авіапідприємства "Україна", підлеглого Державному управлінню справами – протягом 2003-2004 р. за розпорядженням посадових осіб ДУС було незаконно виконано 68 комерційних рейсів на літаках і вертольотах державіапідприємтства на суму понад 1 млн. грн.

Були й менш серйозні обвинувачення, як наприклад, у тому, що в 2003-2004 р. Бакай видав розпорядження про виділення квартир своїм заступникам з перевищенням житлових норм.

Однак 23 березня 2010 року, одразу після того як до керівництва державою прийшла нова влада, Печерський суд Києва закрив всі кримінальні справи щодо колишнього керівника ДУС.

Одночасно суд зняв арешт з рухомого й нерухомого майна, коштів (у тому числі на рахунках у банках), цінних паперів, часток власності в підприємствах, які належать Ігорю Бакаю, його дружині й тестю - Наталі Бакай і Василю Козицькому.

Міжнародний розшук Бакая також за постановою суду був припинений. Прокуратура подала апеляцію на це рішення, однак 14 квітня 2010 року Апеляційний суд Києва визнав законність закриття всіх справ.

Нагадаємо, 11 жовтня колишнього главу уряду та лідера опозиції визнали винною у перевищенні службових повноважень при укладанні на початку 2009 року газової угоди з Росією.

Тимошенко засудили до позбавлення волі на 7 років та відшкодування 1,5 млрд гривень "Нафтогазу України". Наразі її адвокати готують апеляцію, а Тимошенко як і раніше перебуває в Лук'янівському СІЗО.

Читайте також:

Всі кримінальні справи проти колишнього керівника ДУСі Бакая закрито

Завгосп Кучми вимагає закрити сім кримінальних справ проти нього

Тимошенко "світить" 12 років за борги ЄЕСУ

За що судили Тимошенко: хроніка "газової війни" 2009-го року

Повʼязані теми:

Наступна публікація