Der Spiegel: Захоплений у полон росіянин Агеєв - солдат, якого не існує

Журналістка німецького видання пише, що для Києва Агеєв - ще один доказ того, що Росія безпосередньо залучена в війну.

Офіційно Росія не є стороною конфлікту на Донбасі. Таких солдатів, як Віктор Агеєв, насправді не існує. Тепер він був узятий в полон українською армією - і каже вперше.

Про це пише Христина Хебель в статті "Солдат, якого не існує", опублікованій на сайті видання Der Spiegel.

Вони заручники війни на сході України: сотні бойовиків і цивільних осіб, які сидять в тюрмах української СБУ та так званих проросійських "Луганської та Донецької народних республік". Про їх обмін ведуться жорсткі політичні переговори. Тепер йдеться про Віктора Агеєва.

21-річний хлопець був захоплений в полон українськими військовими в районі Луганська 24 червня, він воював у бригаді сепаратистів. Українське телебачення показало людину, що сидить на підлозі, з зав'язаними жовтою стрічкою очима.

ВідеоЗахоплений у полон росіянин Віктор Агеєв зізнався, що є кадровим військовим

Для Києва Агеєв - ще один доказ того, що Росія безпосередньо залучена в війну на сході України - і допомагає сепаратистам не тільки зброєю, а й відправляє солдат. НАТО і Захід також говорять про сотні, якщо не тисячі російських солдатів в регіоні, що заперечує Кремль.

Часто чоловіки залишаються безіменними, офіційно таких солдатів, як Агеєв, немає. Навіть якщо їх родичі говорять зворотне, як його мати Світлана Агеєва, друзі і колишні товариші по службі. Вони стверджують, що Агеєв підписав контракт з російською армією. Міністерство оборони в Москві заперечує це: Агеєв був звільнений в травні 2016 роки після закінчення військової служби, кажуть чиновники.

"Так, у мене є контракт"

Зараз Агеєв вперше вирішив заговорити, він відповів на питання кореспондента української телевізійної служби новин ТСН. Як вдалося провести інтерв'ю, неясно. Він коротко відповів на багато питань. Канал каже, що російський боєць погодився, тому що, на його думку, Росія зрадила його. Сам Агеєв цього не сказав.

"Так, у мене є контракт", - підтвердив Агеєв у розмові. Він уклав його на рік, про відправку в Україну тоді не йшлося. Номер його підрозділу 65246. Це зенітні війська, дислоковані в Новочеркаську, на півдні Росії. Номер підрозділу Агеєва вже повідомляла BBC, його назвали двоє його колишніх товаришів по службі.

"Служба є служба"

Лише через чотири дні його привезли з Новочеркаська до Луганська , а потім на південний захід України в Алчевськ, повідомляє Агеєв. Він зголосився добровольцем для служби на сході України. Він не знає, чому його так швидко туди відправили. "Я не питав. Служба є служба".

Чому саме на схід України? Я хотів допомогти "Луганській Народній Республіці", - сказав Агеєв. Він зважився на це не тільки через гроші, але також з патріотизму, розповідав Агеєв. "Вони сказали, що фашисти бомблять місцеве населення". Чоловік має на увазі пропаганду російського державного телебачення. Вони не втомлюються постійно дискредитувати уряд і армію в Києві, називаючи їх фашистською хунтою.

До Луганська він поїхав зі своїм командиром. Як вони там опинилися, Агеєв не сказав. Він говорить про рейс, що, перш за все, може означати політ. За свою військову службу він отримав 23 000 рублів (близько 330 євро) плюс 15 000 рублів (близько 215 євро) готівкою за розгортання в Луганську.

Його розповідь дозволяє припустити, що у нього було два контракти: один в Новочеркаську в російській армії, один - в так званій "Луганській Народній Республіці".

ВідеоПолонений росіянин Віктор Агеєв розповів, чому зголосився служити на Луганщині

Заклик матері про допомогу

Світлана Агєєва розповіла "Spiegel online", що її син телефонував один раз на місяць, але ніколи не розповідав про деталі військового розгортання. Агеєв, у якого на сторінці "ВКонтакті" значиться інше ім'я, в березні їздив до Ростова-на-Дону, щоб підписати контракт з армією. Сім'я живе в селі недалеко від Барнаула в Алтайському краї, приблизно за 3 600 кілометрів від Луганська. "Я ніколи не думала, що мій син в Україні", - говорить вчителька англійської.

Вона звернулася з проханням про допомогу до міністра оборони Сергія Шойгу і міністра закордонних справ Сергія Лаврова. "Досі ніхто не відповів", - розповіла вона. Проте, прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков 29 червня оголосив, що Росія вживе заходів для захисту прав Агеєва. Про статус чоловіка Пєсков не говорив.

Українське телебачення повідомило, що зараз Світлана Агеєва хоче відвідати свого сина в Україні. "Я не знаю. Я обмірковую, чи зможу я приїхати туди, і коли", - сказала вона в понеділок. Спочатку вона повинна найняти адвоката.

Олександр Гончаренко, правозахисник і політик опозиційної партії "Яблуко", підтримує матір. Вони намагаються встановити канал зв'язку з Віктором Агеєвим. Яким чином, він не говорить. "Ми зробимо все, щоб його обміняли, або щоб президент України Петро Порошенко помилував його".

ВідеоМати затриманого в Україні російського військового, звернулася до Путіна

Залиште свій коментар